Header Ads

bu bahar odalarınızı hangi renkler saracak?

Havalar ısınmaya başlayınca ev yenileme girişimleri de başladı. Peki, bu bahar odalarınızı hangi renkler saracak?
İşte size 2012 ilkbahar yaz sezonunun en gözde renkleri! 

Limon
Bu sezonun en gözde renklerinden ilki, oldukça canlı ve neşeli bir renk olan limon sarısı. Bej, kahve tonlarında kumaşlarla ve koyu renk ahşaplarla kombinlendiğinde sade, şık ve sıcacık bir hava yaratan limon sarısı, bu bahar evinize bambaşka bir hava katacak. Eğer siz yaşam alanınızın çok daha renkli olmasını istiyorsanız, bu rengi küf yeşili ve pembeyle kombinleyerek çok daha eğlenceli bir hava yaratabilirsiniz. 

Mandalin
Bu sezon kıyafet modasının en gözde renklerinden biri olan mandalin, dekorasyonu da etkisi altına aldı. Son derece sıcak bir renk olan mandalini, turkuaz ve kahve tonlarıyla kombinleyerek evinize baharı getirebilirsiniz. Eğer kanepe ve berjeriniz düz bej ya da kahverengiyse şanslısınız. çünkü bu renkte birkaç aksesuar ve yastıkla oturma odanızın bütün havasını değiştirebilirsiniz. Hatta belki, bir duvarınızı bu tonlarda bir duvar kağıdıyla kaplamak da iyi bir fikir olabilir. 

Küf yeşili
Yeşilin tonlarının ve özellikle küf yeşilinin bu sezon dekorasyon dünyasında önemli bir yeri var. Eğer duvarlarınızı boyamayı düşünüyorsanız küf yeşilinin açık bir tonuna boyayabilir, kanepe ve aksesuarlarınızda da, yeşilin daha koyu tonlarıyla kahverengi ve beje yönelebilirsiniz. Eğer araya renk katmak istiyorsanız, kırmızı, turuncu, sarı hatta pembe gibi renkleri de kullanabilirsiniz. 


Gök mavisi
Baharın o pırıl pırıl gökyüzünü evinize taşımak istiyorsanız, bu rengi tercih edebilirsiniz. özellikle duvarlarınızda kullanabileceğiniz bu renk, kahverengi ve kremle kombinlendiğinde masalsı bir hava yaratıyor. Ancak siz yaşam alanınızın canlı ve hareketli görünmesini istiyorsanız, minik çiçek desenli kumaşları kullanabilir ve evinizde tam bir bahar havası yaratabilirsiniz. 

Altın pırıltıları
Makyaj ve kıyafet trendlerini etkisi altına alan altın parıltıları, dekorasyonda da bu sezon oldukça etkili. Eğer yaşam alanınızda bahar havasıyla birlikte, Hint rüzgarları da estirmek istiyorsanız, pembe, turkuaz, yeşil, mor gibi canlı renkleri altın pırıltılı aksesuarlar, yastıklar ya da duvar kağıtlarınızda kullanabilirsiniz.

Womenist

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.