Header Ads

Mutluluğa çıkan kestirme yollar

Bazen çok küçük dokunuşlar büyük farklar yaratabiliyor. İşte sizi içinde bulunduğunuz olumsuz duygulardan uzaklaştırıp, birkaç saniye içinde daha mutlu hissetmenizi sağlayacak öneriler...

HİSSEDİN RAHATLAYIN

En sevdiğiniz pijamalarınızı giyin, yumuşacık bir battaniyeyi üzerinize çekin. Uzmanlar, dokunduğumuz nesnelerin ruhsal durumumuzu etkilediğini ve yumuşak dokumaların duygularımızı rahatlattığını kanıtladılar

PEMBE TUZA GÜVENİN

Salonunuza yerleştireceğiz bir tuz lambası sadece dekoratif olmakla kalmayacak size şifa da verecek. Kristal tuz lambaları eksi iyonlar üreterek yorgunluğa, strese, astım nöbetlerine, alerjilere, baş ağrısına ve cilt rahatsızlıklarına iyi geliyor; havadaki nemi ve kokuyu hafifletiyor, rahat bir uyku ortamı yaratıyor. 

BİR ÇEKMECE TEMİZLEYİN

Ülkemizde de satış rekorları kıran Mutluluk Projesi kitabının yazarı Gretchen Rubin, birçok insanın evi ve iş yeri derli toplu iken ruhunun da sakinleştiğini söylüyor. Eğer çok bunaldıysanız uzun süredir sizi rahatsız eden bir yeri toplamaya başlayın. Sadece bir çekmece bile sizi rahatlatmaya yetecek.

YARDIMSEVER OLUN

Bozuk parası çıkışmayan birinin park ücretini ödeyin, seyahate giden arkadaşınızın kedisine göz kulak olun, yaşlı komşunuzun alışveriş torbalarını taşıyın... Pozitif duygularınızın ne kadar hızla yükseldiğini fark edince şaşıracaksınız.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.