Header Ads

Saç tebeşiri yöntemiyle yeni saç trendleri

Dünyada hızla yayılan saç tebeşiri yöntemi ile saçlarınızın uçlarını her gün yeni birrenk yapabilmek mümkün. Üstelik saç açıcılara veya boyaya gerek bile kalmadan.

Dünyada bunun için özel üretilen saç tebeşirler mevcut ancak henüz ülkemize gelmedi. Eminiz eli kulağındadır. Elbette hemen herşeye çözüm üretebilen kültürümüz sayesinde bunun da kolay bir yolu bulunmuş genç kızlar tarafından. 
Etkisi ve doğruluğu nedir bilinmez, ancak yöntem baya popüler. Paylaşması bizden, kararı sizden - Saçınızın ucundan minik bir tutam alıp hafifçe ıslatıp üzerine bolca renkli tebeşir sürüyorsunuz. 
- Farklı renklerde, karışık tutamlar halinde tekrarlıyorsunuz. 
- Tebeşiri saça renk verinceye kadar sürdükten sonra fırçayla hafifçe tarayıp, sıcak maşa veya düzleştirici ile ısıtıp sabitliyorsunuz. 
Yıkadığınız taktirde elbette çıkıyor ancak yıkmazsanız 2 gün kadar kalabiliyor.Çok açık renkte bir saç tonunuz varsa daha kalıcı olmakta.
Saç renginiz çok açıksa kalıcı olmaması için tutamı ıslatmadan yapılması tavsiye ediliyor.Ancak koyu renk saçlarda saçın ıslak olmasında sorun yok.

Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.