Header Ads

Sezonun kraliçesi: Tüvit kombinasyonları

Hiç bu kadar dişi bir sezon olmamıştı. En azından yakın geçmişte. Minimalist kesimlerden avangard kesimlere, erkeksi bir şıklıktan süslü mü süslü kumaşlara geçtik ama dişiliğin bu kadar ön planda olduğu kalıpları özletmişti moda.

Vücudu tamamıyla saran elbise ve etekler bu sezonun modası tüvit tipi kumaşları bile kadınsı hale getiriyor. Kahve ve füme tonlardaki tüvit ve Chanel tipi kumaşlar, bazen simetrik bazen de asimetrik kırçıl ve desenlerden oluşuyor. Öncelikle 70'lerde, erkek modasında ön plana çıkan tüvit, bu sezon kullanılışı itibarıyla çok seksi. Gelelim kombinleme şekline:Kalçanızı sıkıca saran kalem tipi etekleri tüvit kumaşta alacaksanız, üzerine dar bir triko seçin. Bu sezon kendini yine uzun zaman sonra gösteren broş modasına uyarak anneannenizden kalan broşunuzu rahatlıkla kullanabilir, soranlara da "eskitilmiş" dersiniz.

İpek şifon bir bluz ya da saten bir gömlek de tüvit etek ve pantolonları dişileştirecektir. Hatta kontrastları benim kadar seviyorsanız, Chanel ya da tüvit bir yünlü pantolonu korsajlarla tamamlayabilirsiniz. Net ve sade kesimlerde daha hoş duran bu kumaşlar, farklı renkte birçok iplikten oluştuğu için birden fazla renkle de rahatlıkla takımlanır. Hatta farklı desenlerde Chanel ve tüvitleri de birleştirirseniz daha modern bir görüntü oluşacaktır! 
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.