Header Ads

Yeni annelerin bilmesi gereken 7 şey

Baby Center`ın blog uzantısı olan Momformationda 7 things brand new moms need to know adlı bir yazı yer aldı.

1- "Mükemmel doğum" diye bir şey yok - Her şey istediğiniz gibi gitmediğinde, karşılanmayan beklentilerinizin mutluluğunuzu gölgelemesine izin vermeyin. Bebeğinize odaklanın!

2- Kendinizi hormonal tuhaflıklara hazırlayın - Sürekli ağlamak, bebeğinize bakamayacağınızı düşünmek bunlardan birkaçı. Bunların normal olduğunu unutmayın.

3- Yardım istemek çok normal - Ve bunu yapmak için çaresiz kalmayı beklemeyin. Baktınız altından kalkamıyorsunuz, yardım isteyin.

4- "İlk görüşte aşk" olmayabilir - Anne-bebek kavuşma anı fazlasıyla büyütülen bir şey. Elbette harika bir an, ve fakat bazı anne-bebek ikilileri için aşk sonradan da ortaya çıkabiliyor. Eğer size de böyle olursa sakın korkmayın. Çocuğunuzu elbet seveceksiniz.

5- Rahatlayın ve oynayın! - Kendini emzirme düzenine, uyku saatlerine, banyo programlarına kaptırmak çok kolay. Bunları yapacağım derken bebeğinizi sevmeyi atlamayın. Minik parmaklarını öpün, ce-e oynayın.

6-Bebeğinize kitap okuyun - Bebekler annelerinin seslerini duymaya bayılırlar. Ne okuduğunuz önemli değil, sesinizi duysun yeter.

7- Değerini bilin - Bir de bakacaksınız ki bebeğiniz kocaman olmuş, herkesin içinde elini tutmanızı istemiyor. Anı yaşayın. Gün gelecek, en zor geceler bile tatlı hatıralar olarak kalacak.

Kaynak: http://www.gece24.com
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.