Header Ads

Evde işinize yaramayan eşyalardan kurtulma yolları


Dostlarınız ev ziyaretine gelirken mutlaka çeşit çeşit hediyeler getirir. Bir süre sonra evinizde hiç kullanmadığınız bir “hediye yığını” oluştuğunu fark edersiniz. Bahar temizliği yaparken ilk iş olarak bu yığından kurtulmak gerekir.
“Throw Out 50 Things” (50 Şeyden Kurtulun) adlı kitabın yazarı Gail Blanke eve en çok gelen hediyeler arasında kahve fincanları olduğuna işaret ediyor. Onlardan kurtulmanın en güzel yolu en sevdiğiniz bir kaç tanesini saklamak ve diğerlerini de ihtiyacı olanlara dağıtmak.
Çiçeklerle eve giren vazolar bir süre sonra dolaplara sığmamaya başlar. Evinizde kaç vazoya ihtiyacınız olduğuna karar verip fazla vazolara “elveda” diyebilirsiniz.
Dolapları dolduran fiş, fatura ,banka hesap ayrıntıları gibi belgelerin ne zamana kadar atılmaması gerektiğini mali müşavirinizden öğrenin. 10 senelik elektrik faturası boş yere çekmecenizi işgal etmesin.
Odanızın bir köşesinde üst üste birikmiş dergiler mi var? İki aydan uzun zamandır okunmayı bekliyorlarsa hiç bir zaman okunmayacaklar demektir. Hepsini toplayıp ofise götürebilir böylelikle ilgilenebilecek birilerini sevindirmiş olursunuz.
Dolabınız 10 senedir giymediğiniz kazaklar ve pantolonlarla mı dolu? Büyük ihtimalle onları tekrar giyecek kadar zayıf olamayacaksınız. Zayıflasanız bile o modellerin modası çoktan geçmiş olacak. Söylenecek çok şey yok. Dışarıda o kıyafetlere ihtiyacı olan binlerce insan var.
Eski cep telefonlar,ı onların şarj aletleri ,eski kulaklıklar ,eski bilgisayar klavyeleri ve bunlar gibi bir çok işinize yaramayan kablolu cihazı elden çıkarmanızın zamanı geldi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.