Header Ads

Fondötenle İlgili Bilmeniz Gereken Her şey

Fondötenin doğru ya da yanlış sürülmesi makyajınızın tamamını değiştirir. Bir anda dümdüz ve ipeksi bir görünüme kavuşabileceğiniz gibi, bir anda korkunç şekilde tüm kusurlarınız ön plana da çıkabilir. Elbette doğru uygulama, hep üzerinde durduğumuz gibi, doğru ürün seçimiyle oluyor. Ellerinize fondöten sürerek seçmekten vazgeçin. Bakın neler yapmalısınız..
Eğer ten renginiz soğuk tonlardaysa, yani kolay pembeleşen ve damarları görünen bir tene sahipseniz, alacağınız fondötenin adında veya açıklamasında 'cool' kelimesi geçmeli. Buğday ve daha sıcak tonlu tenler için 'warm' kelimesini araştırıyoruz. Rengi test ederken de yüzümüzün rengine çok uzak olan elimizi değil, çene kemiğimizin hizasını kullanıyoruz.Fondöteninize avuç içine döküp ısıttıktan sonra fırça ya da makyaj süngeriyle uygulayın. Bu rengin daha dengeli dağılmasını sağlar. Üstelik aklınıza bile gelmeyen tırnak altı bakterilerinin fondötenle birlikte cildinize işlemesi riskinden de kurtulursunuz. Allık için kullandığınız şekilde bir fondöten fırçası kullanın.
Önce çene kemiği hizasından elmacık kemiklerine doğru uygulama yapıyoruz. Burası en çok gölgeye ihtiyaç duyan bölgedir.Daha sonra kaş altına ve alna devam ediyoruz. Buraların parlak görünmesini istiyoruz. Bu yüzden fondötenden sonra highlighter uygulayabilirsiniz.Yüzünüzü iki yarıya ayırıp fondöten uygulamasına başlarsanız farklılıkları görmeniz daha kolay olacaktır.Kapatıcı ve highlighter gibi ekstra ürünlerin hepsi fondötenden sonra kullanılır. Ne kadar kaliteli olursa olsun hiçbir makyaj ürününü yüzünüzde uzun süre tutmamaya özen gösterin. Kullandığınız makyaj temizleyicisinin yağ bazlı ürünleri de çıkardığından emin olun.

Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.