Header Ads

Mezuniyet elbisesine göre ayakkabı ve çanta nasıl seçilir?

Mayıs ayı malumunuz mezuniyet ayı oluyor o yüzden mezun olacak genç kızlar mezuniyet balolarında giydikleri büyük önem kazanıyor mezuniyet gecesinde giyeceğiniz elbiseyi seçseniz dahi buna uygun ayakkabı ve çantayı nasıl bulabilecek ve uygun olacak işte size yardımcı olabilecekbirkaç ayakkabı ve çanta seçimi

Kırmızı
Ben mezuniyetimde kırmızı giydim diye midir kırmızıyı zaten oldum olası çok severim diye midir nedendir bilmem ama mezuniyet denince aklıma ilk gelen renk bu oluyor hep. Şöyle yerlere kadar uzanan kırmızı bir elbise ile bütün gözleri üzerinize toplamak çocuk işi kadar basit! Peki, kırmızı elbiseleri nasıl ayakkabı çantalarla kombinlemeli. Eğer kırmızılı kadın imajınızı pekiştirmek isterseniz, ayakkabınızı da elbisenin aynı tonundan kırmızı seçebilir bunu altın rengi bir clutch ile taçlandırabilirsiniz. Altın parıltısını biraz daha fazla görmek isterseniz ayakkabı ve çanta çiftinizi bronz, altın gibi metalik renklerden yana kullanabilirsiniz. Klasikten şaşmamak en iyisi diyenlerdenseniz ise siyah incecik topuklu şık bir ayakkabı ve clutch tam sizlik. Son olarak da ben kırmızıyı nude tonlarla pek yakıştırıyorum. Daha şaşaadan uzak ve sade bir görüntü için nude seçeneğini de aklınızda bulundurun derim.
Mezuniyet-elbisenize-gore-ayakkabi-ve-canta-secimi
Siyah
Küçük siyah elbiseden vazgeçmem deyip mezuniyetinizde siyah tercih ettiniz diyelim. Böyle özel gecelerde pek çok kişi siyah tercih ettiği için ayakkabı ve çantanıza çok iş düşüyor. Siyah sade elbisenizi farklılaştırmak ve renklendirmek için ayakkabı ve çanta kombinlerinizi itinayla seçmelisiniz. Mesela parlak pembe bir ayakkabı ile aynı tonlarda bir clutch, hatta siyah çanta ile kombinlenmiş turkuaz piton derisinden bir ayakkabı tam aradığınız şey olabilir. Ben yine de çok fazla renk almayayım derseniz de metalik tonlar imdadınıza koşuyor, özellikle de tabii ki siyaha pek yakışan altın sarısı.
Mezuniyet-elbisenize-gore-ayakkabi-ve-canta-secimi

Mavi
Parlament mavisi, petrol mavisi gibi mavinin parlak tonlarını da mezuniyete çok yakıştırıyorum. Mavi elbiseniz bronz tonlarda veya altın rengi gibi metalik ayakkabı ve çantalara çok yakışacaktır. Bunun yanında parlak mavi ve siyah da birbirini çok güzel tamamlayan bir ikili. Eğer daha bütün bir görüntü yakalamak isterseniz ayakkabılarınızı da parlak mavi tonlarından, elbisenizle aynı renkte seçebilirsiniz. Altın renklerinde bir clutch ile biraz parıltı eklediniz mi mezuniyet hazırlığınız tamamdır.
Mezuniyet-elbisenize-gore-ayakkabi-ve-canta-secimi


Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.