Header Ads

pırıl pırıl saçlar için öneriler


ster kuaförde boyatıyor olun ister evde kendiniz boyayın, saçlarınızın rengi zaman içinde solar ve ilk boyandığındaki canlılığını kaybeder.

İşte size saçlarınızın renginin ilk günkü gibi pırıl pırıl kalmasını sağlayacak birkaç tüyo...

Saçlarınızı sık sık boyayın

Saç renginizin parlaklığını yitirmemesi için en fazla altı hafta bir saçlarınızı boyamanız gerekiyor. Hatta eğer kırmızı saçlarınızın solup rengini kaybetmesini istemiyorsanız, bu süre dört haftada bire düşüyor. çünkü özellikle kırmızı renk, şampuanların içinde bulunan kimyasallardan çok daha fazla etkileniyor.

Arındırıcı şampuan kullanın

Eğer saçlarınıza bakım yapmak için serum ya da silikon bazlı ürünler kullanıyorsanız, saçlarınızı boyatmadan birkaç gün arındırıcı şampuan kullanmalısınız. Böylece saçlarınızı bu tip bakım ürünlerin kalıntılarından arındırabilir ve boyanın saçlarınıza çok daha kolay nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınız temizken boyatmayın 
Saçlarınızı boyatmadan önceki 24 sat boyunca şampuan kullanmayın. çünkü saçlarınız hafif yağlıyken boyayı uygulama çok daha kolay olacaktır. Ayrıca saçlarınızı boyattığınız gün içinde de şampuan kullanmamanız, saç renginizin hemen solmaması açısından çok daha doğru olacaktır.

Her gün şampuan kullanmayın 
Eğer saçlarınızı her gün şampuanlarsanız, kısa bir süre içinde saçlarınızın pırıltısını kaybedecek ve rengi solacaktır. Eğer saçlarınızı yıkamadan rahat edemiyorsanız, sabahları ılık suyla yıkayabilir, uçlarına krem uygulayabilirsiniz. Saçınızın renginin solmaması için boyalı saçlar için uygun olan şampuanları tercih etmeli ve en az iki günde bir yıkamalısınız.

Saç spreyi kullanmayın

Saç spreyleri ve jöleler saçlarınızın çok daha cansız görünmesine neden olur. Dolayısı ile kuaförünüzden saçlarınıza bu ürünlere gerek kalmadan, rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model vermesini isteyin. Böylece saç spreyini sadece özel günlerde kullanabilir, saç renginiz parlaklığını kaybetmesini de önlemiş olursunuz.

Saçlarınızı güneşten koruyun!

Teniniz için oldukça zararlı olan güneş ışınlarının saçlarınız için de zararlı olacağını biliyorsunuz. Bu sebeple eğer uzun saatler güneş altında kalacaksanız mutlaka şapka kullanmalı ya da güneşin zararlı etkilerinden saçlarınızı koruyacak bir şampuan kullanmalısınız. Eğer bu tip bir ürün bulamıyorsanız, bir sprey şişesinin içine yarım bardak su ve bir çay kaşığı, 25 koruma faktörlü güneş kremi koyun. Şişeyi iyice çalkaladıktan sonra saçlarınıza uygulayın. Her sabah bu uygulamayı yaptığınız takdirde, saçlarınızın renginin çok daha uzun süre dayandığını göreceksiniz.
(Kaynak: Womenist.net

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.