Header Ads

Misafire hazırlıksız yakalanmamak için 8 öneri

Bir tanıdığınız arayıp on dakika sonra ziyaretinize geleceğini söyledi ve eviniz o anda misafir ağırlamaya uygun değil bu durumda büyük bir stres yaşamanız kaçınılmaz olur.İşe nereden başlamanız gerektiği bile sorun olur.Ani misafirlere en kısa sürede nasıl hazırlık yapabileceğinizi merak ediyorsanız önerilere kulak vermeniz yeterli.
1-Düzenli ev temiz görünür:Evde bulunan büyük bir sepeti alın nerde döküntü varsa hızlıca sepetin içine atın ayrıştırmayı sonraya bırakın.
2-Toz almak kolaydır:Misafir odasındaki tozları birkaç dakikada alabilirsiniz ıslanmamış hafif nemli bir bez kullanınki kurulamakla vakit kaybetmeyin.
3-Pencereyi açın:Dışarıdan gelenler evdeki yemek kokularını ve bilumum diğer kokuları kapıdan girer girmez farkeder.Bu yüzden pencereleri açın.
4-Banyo ne durumda:Misafirleriniz ellerini yıkayabilir bu yüzden banyoyu mutfaktan önce ele almalı sadece döküntüleri kaldırın yeter.
5-Giysinizi değiştirin:Kapı her an çalabilir hızlıca üzerinizi değiştirin gelenler evden önce sizi göreceklerdir.
6-Mutfağı elden geçirin:Hala vakit varsa mutfağa girin önce ortada bulaşık varsa makineye koyun makine doluysa bir kenara düzgün koyun misafirlere yemek hazırlarken aradan çıkarabilirsiniz.
7-İkram konusunda kaygılanmayın:Evde ne varsa onu ikram edin çünkü gelecek olan misafirler sizi zahmete sokmayacaklardır.
8-Ya bebeğiniz ağlıyorsa:Bebeğiniz varsa ev konusunu sonraya bırakabilirsiniz çünkü bebekli evler genelde mazur görülürler ve bu hoşgörüden faydalanın bebeği misafire vererek bir kaç işi hızlıca halledebilirsiniz
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.