Header Ads

Hangi Burcun Geliniyle Kayınvalidesi Anlaşamaz?

Gelin, damat ve kayınvalide ilişkisini dengede tutmak ayrı bir yetenek ister... Bakalım kimin sözü geçiyor? Detaylar....
KOÇ BURCU

Gelin:
Koç burcunda bir gelininiz varsa, işiniz zor. Pek anlaşılmaz, kafasına göre takılır. Arada bir size toslar. Eğer hem kaynana hem gelin Koç burcundaysa, ömür boyu bir toslama yaşanır aralarında.

Damat:
Koç burcunda bir damadınız varsa, işiniz zor. Her an bir hamle yapıp sizi safdışı bırakabilir. Dikkat!

Kayınvalide:
Sahiden de koç gibidirler. Size takarsa eğer hayatınız kararır. Çevrelerine karşı neşeli ve mutlu görünürler ama gelin ve damatları yiyip bitirirler.


BOĞA BURCU

Gelin:

Gelininiz Boğa burcundaysa, oğlunuzda iyi bir matadorsa, problem yok ama kötü bir matadorsa o zaman bu gelin hakkında biraz daha düşünmelisiniz.

Damat:
Boğa burcu damadı, biraz içten pazarlıklı ve işini bilen cinstendir. Bu tip durumlara alışık değilseniz, uzak durmalısınız.

Kayınvalide:
Boğa burcundaki kaynanıza pelerin sallanamanıza gerek yoktur. Çünkü boğalar gibi ayaklarını yere vurup dururlar ve bir nevi sizi tehtid ederler.


İKİZLER BURCU

Gelin:

İkizler burcunda gelininiz varsa, işiniz zor uyaralım. Her an fikir değiştirebilir. Sabah sizi sevip, akşam nefret edebilir. Herşeyden çabuk sıkılır, üstün zekasıyla kaynanasını yerlerde sürüklemeyi becerebilir.

Damat:
Hareketli ve sıkıntılı damat tipidir. Hangi yemeği sever, hangisini sevmez, hangi hareketten hoşlanır değişim gösterecektir, bu nedenle her duruma alışmalısınız.

Kayınvalide:
Aslında sakindirler ama yaptıkları şeyler pek belli olmaz. Bir an şöyle, bir an böyledirler. Pek güvenmeyin, zekaları pek parlaktır, gelin ve damatlarına zeka üstü sürprizler yapabilirler.


YENGEÇ BURCU

Gelin:

Yumuşak huylu bir gelindir. Ağlaması an meselesidir, sulu gözlüdür. İnatçıdır. Kolay dost olabileceğinizi hiç düşünmeyin.

Damat:
Sakin, iyi huylu bir damattır, tek inatçılığı vardır; kapıdan atsanız, bacadan geri gelirler. Evde oturmaya bayılırlar.

Kayınvalide:
Evine ve ailesine düşkün bir kişiliği vardır. Bu aileye düşkünlük bazen fazla abartılı olur. O yüzdende gelinler sinir olur. Çok ısrarcıdır, yemek yapıp yedirmeyi ve karar vermeyi çok sever.


ASLAN BURCU

Gelin:

Aslan gelinleri altına ve gösterişe çok meraklıdır. İstediğinin olması dışında bir şey düşünmez. Ailesine gelecek en ufak müdahaleyi bile kabul etmez.

Damat:
Korumacı bir aile babasıdır Aslan damatları. Evde otorite rüzgarları estirir. Lüksü severler. Çabuk fikir değiştirmez, kararlıdırlar.

Kayınvalide:

Korkulacak kayınvalide türüdür. Kükredi mi bittiniz. Benim dediğim olacak, sıkıysa olmasın modundan hiç çıkmaz.


BAŞAK BURCU

Gelin:

Çalışan biri ise evlenince iş hayatından kopmak isteyecektir. Çünkü evi ile ilgili projeleri vardır. Temizlik hastasıdır. Çamurlu ayakkabılarınızla içeri dalmazsanız, çok iyi geçinebilirsiniz.

Damat:
Başak damatlarının, varlıklarıyla yoklukları pek farketmez. Fazla titizlenerek evdekileri uyuz ettikleride olur.

Kayınvalide:

Titiz, ciddi, uyumlu bir ev kadınıdır. Evde, akla gelmedik sürprizler üretir. Kendisine yapılan bir şeyi asla unutmaz.


TERAZİ BURCU

Gelin:

Terazi burcunun tembel yanını alan bir gelin ise işiniz var demektir. Genellikle adaletli ve dengeli olmalarıyla tanınırlar. İyi niyetlidirler.

Damat:
Çoğunlukla iyi damatlardır. Dengeyi sağlamak için çaba sarfederler. Bu çabalar çoğu zaman insanlar tarafından benimsenir.

Kayınvalide:

Dengenin temsilcisi Terazi kaynanası, vicdanlı ve duyguludur. Genellikle ideal kaynanalar bu burçtan çıkar.


AKREP BURCU

Gelin:

Genellikle benim dediğim olur şeklinde ifadeleri vardır. Kıskançlıkarıyla sizi hasta edebilirler.

Damat:
Kıskanç ve anlaşılmazdır Akrep damadı. Fakat bir okadar da bonkördür. Daha doğrusu kendi haline bırakın, pek bulaşmayın demek en akıllıcası sanırım.

Kayınvalide:
Akrep gibi sokar. Ne yapacağı belli olmaz. Anlamakta zorluk çekersiniz. Hiç umulmadık bir anda şefkatli olabilir.


YAY BURCU

Gelin:

Özgürlüklerine düşkün olan yay gelinleri eğer evlendikten sonra baskı görmezlerse eşlerine sıkı bir bağlılık gösterirler.

Damat:
Gezmeye meraklı kişiler olduklarından eşlerini ev işleri konusunda sıkmazlar.Eşleriyle dışarıda yemek yemek,birlikte spor yapmak gibi aktivitelere önem verirler.

Kayınvalide:
Oğullarına düşkün olduklarından oğullarının maddi hayatını daha çok önemserler.Onların ekonomik olarak sıkıntı yaşamasını istemezler.Gelinlerine karışmazlar ancak oğullarıyla başbaşa vakit geçirmeyi sevdiklerinden bu konuda gelinlerine karşı bencil olabilirler.


OĞLAK BURCU

Gelin:

Oğlak gelinleri, zarif, hoş ve ilgi çekici tiplerdir. Çalışkan ve gerçekçidirler. Hırslarıyla istediklerini elde ederler.

Damat:

Oğlak damadı sabırlı ve anlayışlıdır,eşine uyum sağlar ,sorunsuz bir evlilik yaşar ve yaşatır.

Kayınvalide:
Hayatın gerçeklerini ön planda tutarlar. Zeki ve şüpheci olur. Dikkat, bir şeye karar verdiler mi asla geri dönmezler. Oğlaklar en tepeye ulaşmak için herşeyi göze alırlar yani.


KOVA BURCU

Gelin:

Çok duygusal ve pratik olduğu için iyi bir ev hanımıdır ve eşine sadıktır Kova gelini. Her yönden güzel bir evlilikleri olur.

Damat:
Kova damadı huzur verici, anlayışlı, sevdiği için herşeyi yapan ve sevgisini dolu dolu yaşayan bir damat olur. Onunla sorunsuz bir evlilik yaşarsınız.

Kayınvalide:
Zeki ve ben bilirim diyen bir kaynanız varsa o kovadır işte. Huyuna giderseniz, fena değildir. Size taktıysa bile bu size bişeyler öğretmek içindir.


BALIK BURCU

Gelin:

Balık gelinleri pek çekilmezler doğrusu. Karamsarlık ve duygusallık gırtlağa kadar gelmiştir. Ne deseniz ağlamaya hazırlardır.

Damat:
Duygusal bir damattır. Bir erkek için bu kadar duygusallık fazla. Sanat dallarında kazanma şansları çok yüksektir.

Kayınvalide:
Balık kayınvalideleri üzülen, melankolik, paraya önem vermeyen insanlardır. Kırılmak ve ağlamak için yer ararlar. Bu da belli bir süre sonra bıktırır.
kaynak:www.cosmoturk.com
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.