Header Ads

Dudak kreminin 7 farklı kullanımı

Pembe ve yumuşak dudaklar için dudak kreminin önemini bildiğinizi biliyoruz ama bizim şimdi size bahsedeceğimiz bilgiler daha önce hiç aklınıza gelmemiş olabilir…

Ortalıkta birkaç kullanılmayan dudak koruyucum var ve hiçbir zaman atmaya kıyamıyorum diyorsanız, işte size bu kremleri değerlendirmeniz için fırsat! Bu pratik bilgiler eminiz işinize yarayacak.
Cazibeli dudaklarınızda kullandığınız dudak kremlerini asi saçlarınızı dizginlemek için de kullanabilirsiniz. Kuru saçları parlatmak ve elektriklenen saçlardaki telleri yatıştırmak için dudak kremi bire bir!

Dudak kreminin bir başka kullanım alanı da makyaj hazırlığında... Göz makyajınızın daha kalıcı olması için kullandığınız primer ürünleriniz bittiyse, dudak kreminizle bir göz kapaklarınıza bir 'astar' hazırlayabilirsiniz, böylece üzerine sürdüğünüz far daha kalıcı olur

Fermuarınız sıkıştığında artık yapılacak işlem çok basit! Fermuarın sorunlu olduğu kısıma dudak kreminizden yayın ve yeniden deneyin işe yaradığını göreceksiniz.


Sık sık topuklu ayakkabı giyenlerdenseniz, topuklarınızdaki sertleşmeden şikayetçi olduğunuzu tahmin edebiliriz. Vazelin ve gliserin kadar işe yarayan bir diğer ürünse yine dudak kremi!

Mutfakta yanlışlıkla oluşan küçük çizikler ve kağıt kesiği gibi küçük sıyrıklar için de bir önerimiz var! Yaranın üzerine ince bir çizgi halinde dudak kremini uygulamak, acının yatışmasına ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır. 

Ancak bunun sadece küçük kesikler ve çizikler için olduğunu unutmayalım. Tıbbi yardım ve dikkat edilmesi gereken büyük kazalar üzerine dudak kreminizi uygulamak elbette yeterli olmayacaktır!

Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.