Header Ads

Güzel ve doğru giyinmenin ipuçları

Doğallık uzun zamandır moda dünyasının gündeminden düşmüyor. Kendi tarzınızı belirlemede önemli olan herkesin beğenilerine hitap etmek değil, o tarzın sizi nasıl hissettirdiğidir. Yakışanı bulmak ve giymek asıl amacınız olmalı.

Ketenler, ahşap ve bamboo detaylar, püsküller, şort takımlar, ışıltılı uluzlar, gömlek elbiseler, beyaz ve metalik rengin beraberliği, ilkbahar-yaz muhteşem şekilde geliyor. Önemli olan kendinize yakışanı bulmak ve onu biçimlendirerek uygulamaktır.

Stil, renklerle çizgileri bir araya getirip insanlara beğendirmekten çok fazla şey ifade eder. Dolayısıyla giysilerinize biçim oluşturmaktan çok daha fazlasını yapmalısınız. Genel beğenilere uygun giyinmek stil sahibi olduğunuzu göstermez. Doğru giyinmenin birinci kuralı ünlü bir kadının giydiği, pahalı birkıyafetin aynısını veya benzerini seçmek değildir. Öncelikle o kıyafetin içinde kendini rahat hissetmendir. C.Z Guest “Stil , tarz, varolmak için yapacak çok iş olup da hepsini kolaymış gibi göstermek” der. Givency ise “Tarzınız olsa da, olduğunuz gibi tabii olmalısınız” tavsiyesinde bulunur. Gördüğünüz üzere tasarımcıların da kimseyi olmadığı gibi yansıtmaya niyeti yok! Ünlü tasarımcı Dries Van Noten’in dediği gibi: “Amaç insanları değiştirmek değil, kim olduklarını kıyafetlerle anlatma fırsat vermek.”

Doğru ve güzel giyinmenin ipuçları

Unutmayın, doğru giyim, vücuduna göre giyinmektir. Her zaman beğenmediğiniz yanlarınızı arka plana alıp, güzel gördüğünüz yerlerinizi ön plana çıkarmaktır. Giydiğiniz kıyafet, renk sizin önünüze geçmemesi gerekir. Sabah kalktığınızda duş almadan güne başlamamaktır, temiz bir bedene giyilen bir elbise sizi bir adım daha öne çıkarır. Her zaman güleryüz ve pozitif gülüşlerle güne başlamaktır.

Stil biraz da risk almaktır

Aşırı yapılı saçlar, aşırı makyaj, aşırı frapanlık sizi her zaman bir adım geri götürür. Güzel ve stil sahibi olmak biraz risk almaktır. Vitrin mankeni olmamaları gerekir aldıkları her ürüne kendilerinden bir şeyler katmalıdırlar.

Tarzınıza yakın tasarımcı takip edin

Sezon kadını olmayın. Artık yazlık-kışlık, gece-gündüz kavramları rafa kalktı. Canlı renkte saten şık bir elbisenin altına kaba botlar giymekten korkmayın. Dantel bir victoryel elbiseyle deri ceketleri giymekten, payetli elbisenizi diz üstü salaş örgü hırkayla kombinlemekten. Hayal etmek değil biçimlendirme zamanı... Kıyafetlerinizi gündüzden geceye taşıyıp bir kırmızı rujla, şık bir ayakkabı ve şık bir küpe sizin imzanız haline gelebilir. Aksesuar kıyafetinizi nasıl öne çıkarırsa kusurlarınızı kapatmak da bir anda sizi iyi hissettirir. Örneğin  boynunuzdan aşağıya sarkıtacağınız bir şal göbek probleminiz varsa veya beliniz kalınsa kapatır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.