Header Ads

Mezuniyet makyajı nasıl olmalı

Makyaj artisti Burçin Göksu bu haftaki söyleşimizde mezuniyet balolarında gecenin yıldızı olmak isteyenlere tüyolar verdi. Peki böyle özel gecelerde fark yaratmak için siz nasıl bir makyaj düşünüyorsunuz? Herkesin birbirinden iddalı olmak istediği gece aslında baştan ayağı bir yarış. 

Hafif bir göz kalemi, rimel ve doğal tonlarda bir parlatıcı, yerinde ve ideal yeterlilikte ve eğer lise mezuniyeti ise bence abartıyakaçmadan karakterist bir makyaj uygulayabilirler yada uygulatabilirler.

Gecede giyilecek kıyafet, ayakkabı, saç ve makyaj kusursuz olma istekleri aslında yeni bir hayata atılan ilk adım. 

Böyle özel bir günde kendini başka biri gibi göstermek yerine, kendine en çok yakışanı seçecekler çok şanslı. İşte size Burçin Göksu'dan menuziyet gecenizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz makyaj teknikleri!

Kapatıcı nasıl sürülür?


Gözaltı morlukları ve kırmızılıklardan kurtulmanın en kolay yolu kapatıcı kullanmak. Bu yaşlarda aslında morluk ve kahvelik pek görünen bir durum değil. Eğer böyle bir şikayetiniz varsa yoğun olmayan ince bir kapatıcı size yardımcı olabilir.

Ten renginizden bir ton daha açık seçeceğiniz kapatıcıyı göz ve göz çevresine damla damla sürün. Fırça ya da parmak uçlarınızla kapatıcıyı yavaşça yayın.

Ardından transparan pudra ile sabitleyip far birikmesini ve kapatıcının yağlılık gorunumunu matlaştırmış olursunuz.

Fondöten


Fondöteninizi ten renginizden bir ton açık renkte seçmelisiniz. Göz çevrenize sürdüğünüz kapatıcıya bulaştırmadan yüzünüzün yanak, alın, çene ve burun bölgelerine küçük parçalar halinde fondöteni sürün.

Fondöten fırçası veya parmak uçlarınızla cildinize iyice yayın. Cildinizin çevre kirliliğinden ve fondötenin yıpratıcı etkisinden minimum derecede etkilenmesi için, tercihinizi antioksidan ve E vitamini içeren ince bazlı ürünlerden yana yapmanız gerek.

Far


Koyu renkte bir kıyafet giyecekseniz, farınızın rengi dilediğiniz tonlarda olabilir. Hatta siyah bir elbiseye füme ve lame renkli ışıltılı tonlar çok yakışacaktır. İnce bir eyeliner üzeri gölge siyah elbise için ideal bir uygulama.

Canlı tonlarda kıyafet seçimi yaptıysanız, göz makyajınız koyu olmalı. Farı göz kapağınızın diplerinden başlayarak sürün. Göz kapağının hemen üstüne ve kaşlarınızın altına kadar çıkmayacak şekilde kullandığınız far rengı kaş altı açık ton ile uyumlu olmalı.

Gölgeleme işlemi için koyu tonlar kullanabilirsiniz. Göz pınarları geniş olanlar göz pınarlarını ne koyu ne de açık renkte bırakmalı.

Rimel


Uzun ve dolgun bir görünüme sahip olmak için, rimeli kirpiklerinizin alt kısmından başlayarak yukarı doğru sürün.

Alt kirpiklerinize de bir parça rimel sürerek büyüleyici bakışlar elde edebilirsiniz. Hatta kirpiklerinizi pudra sürüp rimel kullanırsanız daha hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Koyu ve etkileyici bir göz makyajı için rimel rengi konusunda tercihiniz siyahtan yana olsun, kirpik ilavesi yapmak isteyenler en doğal görünümü yakalamalı.

Dudaklar


Gece boyunca rujunuzun kalıcı olması için, sürmeden önce dudaklarınızı biraz pudralayın. Dudak kalemi ile komple dudağınızın içini dolduracak şekilde boyayabilirsiniz, dudak kalemi ruj rengiyle ya aynı ton yada bir ton açık olmalı.

Dudak kaleminin görevi dudaklarınızın daha dolgun ve pürüzsüz görünmesi. Eğer fırça rujlardan kullanıyorsanız, dudak kalemine ihtiyacınız yok. Ayrıca fırça rujların normal rujlara göre çok daha kalıcı olduklarını unutmayın.

Ruj için renk seçiminde özgürsünüz. O geceki kıyafetiniz, ayakkabınız ve çantanızla uyumu yakalarsanız harika bir balo geçireceğiniz garanti.
elmaelma
www.burcingoksu.com
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.