Header Ads

Temizlik yaparak kilo vermenin 8 yolu

Evde temizlik yapmanın vücudunuza oldukça fazla faydası var. Yaktığınız kaloriler sayesinde zayıflarken, hareketler vücudunuzu forma sokmaya yardımcı oluyor.

Ütü yapmak, reçel kaynatmak, hamur yoğurmak, turşu kurmak, camları ve yerleri silmek gibi işler, doğal iyileştirme yöntemleri arasında yerini alıyor.Mutlaka pilatese, yogaya gitmek zorunda değilsiniz. İçinizdeki kötü enerjiyi temizlik yaparken boşaltabilirsiniz. Evin direği olan kadınlar, ev işlerini yaparken formda kalabiliyorlar.Pek çok zaman strese sebep olan ancak şimdilerde farklı yönleri keşfedilen ev işleri, zayıflamak ve zinde kalmak için bire bir.Ütü yapmak, cam silmek, küveti silmek, yerleri süpürmek, bulaşık yıkamak zinde kalmanızı sağlıyor. Ayrıca fazla kaçırılan öğünleri, ele bir bez alıp cam silerek atmak hiç de kötü değil!

Sabahın köründe spor merkezlerine koşmak yerine, bir müzik açıp ev egzersizlerine başlayabilirsiniz. Araştırmalar, ev işi yapmanın, yürüme bandında geçirilenden çok daha fazla fayda sağlıyor.Ev işleri sadece evi temizleyip güzelleştirmeye yaramıyor, aynı zamanda, bu işi yapanın da zindeleşmesine sebep oluyor.Araştırmaya göre, bir çamaşır makinesi dolusu çamaşır ütülemek, 250 kalori verdiriyor. İki büyük pencerenin camlarını silmek, bir bardak dondurmadan kurtulmaya yarıyor.Çift kişilik bir yatağın çarşafının değiştirmek, iki kadeh şampanyanın vücuttan atılmasına eşit oluyor.Toz almak, sadece kalori kaybettirmiyor, aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırıp stresten kurtulmaya yardımcı oluyor.Eşyaların yerini değiştirmek ise en fazla kalori yaktıran işlerden biri! Bir hamburger veya iki çikolatalı kurabiyeden kurtulmanızı sağlıyor.Bahar geldiğinde, kıştan çıkan evinizi kendiniz boyayarak ciddi kalori harcayabilirsiniz. Üstelik yaza ince girmek için yaptığınız diyete ne kadar etkili olacağını unutmayın.

EV İŞLERİ KAÇ KALORİ YAKTIRIYOR

30 dakikada kaç kalori yakıyorsunuz?
Toz almak, yüksek rafları temizlemek, perde takıp çıkarmak- 50 kalori
Ütü yapmak, yatak hazırlamak, kıyafetleri kaldırmak- 70 kalori
Yemek hazırlamak, sofrayı düzenlemek-80 kalori
Yerleri süpürmek veya silmek- 90 kalori
Bulaşık yıkamak, odayı toparlamak, eğilip kalkmak- 100 kalori
Camları silmek, araba yıkamak- 150 kalori
Banyo ovmak, torba taşımak- 200 kalori
Merdiven çıkmak, boya yapmak- 250 kalori
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.