Header Ads

Zayıflamaya yardımcı sihirli baharatlar

Kilo vermeye yarayan sihirli baharatlar meleklermekani.com ile ayaklarınıza kadar geldiler. Diyet yaparken yediğiniz yemeklerinize baharat eklemek, vücudunuzun tuz tüketimini azaltmak için özel bir yardımcıdır. Ayrıca baharatlar metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakımınızı kolaylaştırır ve size bu konuda müthiş yardımlar sunabilirler.

şte kilo vermeye yarayan sihirli baharatlar;


  1.     Kırmızı biber: Kırmızı biber kapsaisin bakımından zengindir, metabolizmanızı hızlandırır. Diyet yemeklerinize kırmızı biber ekleyerek onları daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Özellikle tadını fazla beğenmediğiniz yemeklere ekleyin :)
  2.     Zencefil: Kilo vermenize yardımcı olabilecek baharatlar arasında zencefil de var. Anti-inflamatuar özelliklere sahip olmasının yanında iştahınızı da kesmeye yardımcı olur. Zencefili yemeklerde kullanabilir yada çayınıza ekleyebilirsiniz.
  3.     Tarçın: Eğer kilo vermenin etkili yollarını arıyorsanız, bunlardan biri kesinlikle şeker yerine tarçın kullanmaktır. Kan şekerine karşı oldukça etkilidir, özellikle karın bölgesindeki yağlanmayı engeller. İştahınızı kontrol altında tutar.
  4.     Zerdeçal: Zerdeçal karaciğer yağlanmasını önler. Beta-karoten ve antioksidan bakımından zengindir, kilo vermek istiyorsanız yemeklerinizi zerdeçal ile tatlandırabilirsiniz.
  5.     Kakule: Metabolizmayı hızlandıran, kilo vermeye yardımcı olan baharatlar arasında kakuleyi saymadan olmaz. Acı ve tatlının bir karışımıdır.
  6.     Kişniş: Vücudunuzdan toksinleri arındırmak için kişniş oldukça faydalıdır. Ben her ne kadar pek sevmesem de, kişniş sevenler için bu güzel bir haber.
  7.     Hardal tohumu: Hardal kullanmak yerine neden kilo vermenize yardımcı olabilecek hardal tohumunu denemiyorsunuz? Hardal tohumu ayrıca hazmı kolaylaştırır, kabızlığı önler.
  8.     Karabiber: En sevdiğim baharatlardan karabiber de yağlara karşı savaşır. Aynı zamanda kolesterolü de kontrol altında tutar.
  9.     Kimyon: Kimyon, rahatlatıcı özelliği ile bilinir, strese karşı etkilidir. Kan şekeri düzeyini kontrol altında tutarak kilo vermenize yardımcı olur.
  10.     Sarımsak: Yemeklere harika bir tat veren sarımsak, sindirim sistemi üzerinde etkilidir. Daha iyi sonuçlar elde etmek için taze sarımsağı tercih edin.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.