Header Ads

Evinizi yenilemek için ipuçları

1- Duş lifleri ve havluyla dolu banyo dolaplarınızı boşaltın. Emin olun hiçbir aile aynı anda 50 havluya ihtiyaç duyamaz
2- Bütün gardrobunuzu boşaltın. Kıyafetlerinizi 'kalsın', 'gitsin' ve 'emin değilim' olarak üç parçaya ayırın. 'Gitsin' dediklerinizi başkasına verin; 'emin olmadıklarınızı' bütün temizliğiniz bittikten sonra tekrar gözden geçirin.
3- Artık kullanmadığınız elektrikli aletleri başkasına verebilir veya internetten satabilirsiniz. (Kurutma makinesi, tost makinesi, saç düzleştirici gibi)
- 'Eski günlerin hatırına' sakladığınız onlarca hatıradan kurtulun. Kimse bu kadar anıyla yaşamak istemez. Hafızanız size yeter.
5- Son kullanma tarihi geçmiş güneş kremleri, ilaçlar ve güzellik ürünlerinden kurtulun.
6- Üzeri tozla kaplanmış makyaj malzemelerinizi çöpe atın. Hastalık saçıyorlar.
7- Restoranlardan gelen plastik çatal-bıçaklar ve ketçap paketlerini sakladığınızı biliyoruz. Niçin?
8- Her alışveriş sonrası bakkaldan alıp eve getirdiğiniz ve ısrarla oraya buraya sıkıştırdığınız onlarca plastik poşete gerçekten ihtiyacınız var mı?
9- Dekorasyon malzemesi olmaktan başka bir işe yaramayan deko-yastıklarınız da başkasına gidebilir
10- Hiçbir zaman okumadığınız ve okumayı da hiç düşünmediğiniz kitapları bağışlayın.
11- Hiçbir zaman malzemelerine bakıp yemek yapmaya kalkışmadığınız ve böyle bir şeyi yapmayacağınız da açıkça belli olan yemek tarifi kitapçıklarını da başkasına verin veya atın.
12- Milattan önceden kalan kupalar, tabaklar, yiyecek saklama kapları ve bardakların en üst raflarda ömür tüketmesine daha ne kadar göz yumacaksınız?

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.