Header Ads

Selfie severler için, fotoğraflarda güzel çıkmanın yolları

Herkes çektirdiği fotoğraflarda güzel ve genç görünmek ister. Özellikle de yüzünde bulunan kusurların çıkmaması için özen gösterir. Biz de size fotoğraflarda güzel görünmenin ve kusurlarınızı kapatmanın yollarını göstereceğiz.

Göz makyajı uygulayın
Yüzünüzün genç ve güzel görünmesi için en temel ilke göz makyajıdır. Doğru yapılmış bir göz makyajı sizi taze bakışlara sahip kılacaktır. Eğer gerçekten dikkat çekici bir göz istiyorsanız, kirpiklerinizin mutlaka daha dolgun görünmesini sağlayın. özellikle üst kirpiklerinizi rimelle iyice belirginleştirin.
Yanaklarınızı gölgelendirin
Yüzünüzün fotoğraflarda daha iyi çıkması için mutlaka mat bir bronzlaştırıcı allık fırçası ile yüzünüze uygulayın. özellikle de elmecık kemiklerinizden saçlarınıza doğru bir hat çizerek, yüzünüzün şeklini belirginleştirin.
Kaşlarınızı doldurun
Yüzde en dikkat çeken bölümlerden biri kaşlardır. Bunun için kaşlarınızın belirgin ve düzgün olması çok önemlidir. Kaşlarınızı kalemle doldurun ve şeklini belirleyin.
Dudaklarınızı nemlendirin
Fotoğraflarda dudaklarınızın genç ve canlı görünmesini istiyorsanız o zaman dudaklarınıza parlaklak ve ışıltılı bir ruj sürebilirsiniz. Ala bunun yerine dudaklarınızın daha doğal görünmesini istiyorsanız, dudak kremi veya dudak nemlendirisini dudaklarınıza veya rujunuzun üzerine sürebilirsiniz.
Cildiniz ışıldasın
Cildinizin güzel görünmesi ve üzerinde bulunan kusurların kapanmasını istiyorsanız, toz saydam pudra kullanılması uzmanlar tarafından öneriliyor. Diğer pudralar bir süre sonra ciltte bulunan yağı emdiği için parlak ve pürüzlü bir görüntü verirler.
Saçlarınızı fırçalayın
Fotoğraf çektirmeden önce saçlarınıza canlılık katmak istiyorsanız, fırça ile küçük darbeler yaparak tarayabilirsiniz. Bu hem saçınızın kabarmasına hem de canlı görünmesine neden olur.
Küçük gülümseyi unutmayın
Fotoğraflarda gülümseme çok önemlidir. Ancak hiçbir zaman çok büyük bir gülümsemeyi tercih etmeyin. Bunun yerine doğal ve ama küçük gülümsemeler her zaman daha iyi sonuç vermektedir.
Asla öğle saatlerinde resem çektirmeyin
Fotoğraf çektirirken sabah erken veya akşam üstünü tercih edin. Böylece yüzünüzde bulunan kusurlar görünmeyecek ve yüzünüzde gölgelenme olmayacaktır. Öğle saatlerinde ise ışıktan dolayı yüzünüzde bulunan tüm kusurlar fotoğraflara yansıyacaktır
Fon olarak beyaz duvar
Yüzünüzün ön planda olmasını istiyorsanız, o zaman beyaz bir fon veya duvar önünde fotoğraf çektirebilirsiniz. Yüzünüzdeki gölgeleri beyaz fon yok edecektir.
Alt açıdan fotoğraf çektirmeyin
Fotoğraf çektirirken, hiçbir zaman alt açıdan değil, üst açıdan çektirin. Böylece her zaman ışık yüzünüzü aydınlatacak ve görüntünüz daha iyi olacaktır.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.