Header Ads

Hangi yağ neye iyi geliyor?

Kokuların büyülü dünyasına adım atmaya ne dersiniz? Vücut ve ruh sağlığı konusunda etkileyici çözümler sağlayan aromatik uygulamalarda kullanabileceğiniz yağlarla evinizi adeta keyif ve huzur dolu bir spa merkezine dönüştürmek isteyeceksiniz. İşte aromaterapik masajlarda kullanabileceğiniz, size iyi gelecek o yağlar.
Bergamot
Bergamot yağının rahatlatıcı etkisi yorgunluğu alıyor, stresi azaltıyor. Kendinizi keyifsiz, moralinizi düşük hissetiğinizde modunuzu yükseltiyor ve hayal kırıklığınızı üzerinizden alıyor. Bergamot aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.
Hindistan cevizi
Hazmı kolaylaştıran hindistan cevizi, bulantı ve kusmayı gideriyor. Fiziksel yorgunluğu alıyor.
Lavanta
Ağrı kesici ve mikrop kırıcı özelliği bulunan lavanta, cilt sorunlaruna da iyi geliyor. Kötü kokuları giderici özelliği bulunan lavanta, uyku problemi çekenler için de birebir.
Limon
Antiseptik ve bakteri gelişimine engel olan limon ile enerjinizi yükseltebilirsiniz. Cildi güzelleştiren limon yağı, sivilceleri de tedavi edici özelliğe sahip. Limon yağı aynı zamanda boğaz ağrısına da iyi geliyor.
Nane
Mide bulantısı konusunda oldukça etkili olan nane, hazmı kolaylaştırmanın yanı sıra gaz söktürücü özelliğe sahip. Nane sinüzit ve baş ağrısına da iyi geliyor.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.