Header Ads

Sırt ağrılarına doğal kür tarifi

Her yaş grubunda görülebilen sırt ağrıları, daha çok duruş bozuklukları ve hareketsizlikten kaynaklanıyor. Ancak bazen bu ağrıların kalp rahatsızlıkları gibi önemli kronik hastalıkları da işaret ettiği bildiriliyor. Uzmanlar, hareketsizlikten kaynaklanan ağrıların çözümünün doğal reçeteler olduğunu söylüyor. İşte o reçetelerden bazıları... 


 Tuz, sirke: Tuz, sirke ve alkolü eşit oranlarda karıştırın.
Sorunlu bölgeye masaj yapın. 

 Acı biber: İspirto ile karıştırdığınız acı biberi bir süre beklettikten sonra, masaj şeklinde ağrıyan bölgeye sürün.
Kas incinmesinden kaynaklanan ağrıları hızla geçirebilir. Daha şiddetli ağrılar için 7 gün sabah ve akşam uygulanabilir.
 Lahana: Taze lahana yapraklarını ısıttıktan sonra ağrı olan bölgeye sarın. Lahana yapraklarını ütü yardımıyla ısıtmanız mümkün.
Günde 2-3 kere tekrar edin. 

 Bal-kekik kürü: Badem yağı, zeytinyağı, kekik yağı, biberiye yağı, hardal yağı, çörek otu yağı, ceviz yağı ve balı iyice karıştırarak ağrıyan bölgeye masaj yapın. Akşam yatmadan önce yaparsanız sabaha kadar daha fazla etki edebilir.

PAPATYA
Çörek otu ve papatyayı suda kaynatın. Çıkan suyunu sıcak ve nemli bir bezle ağrılı bölgeye uygulayın. Lahana, ceviz, karabiber, bal ve mısır püskülünün kaynatılıp suyuyla sırta masaj yapılması da ağrılı bölgeyi rahatlatır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.