Header Ads

Gözlüğe göre göz makyajı

Gözlük stilinize göre bazen feminen bazen de maskülen görünürsünüz. Nasıl görünürseniz görünün gözlüklerinizin arkasında gizlenen gözlerinizi ön plana çıkarmak CafeRUJ kadınının olmazsa olmazlarından. Peki ama hangi gözlük tipine, nasıl makyaj yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte size tüyolar…

Dikdörtgen gözlük 
Bir cat woman olmak ister misiniz? Kedi gibi dikkat çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız, cool bir görünüm katacak olan bu çizgiler çok etkileyici. Göz kalemini göz kapaklarınıza uygulayarak, ilk çektiğiniz katın üzerinden ikinci kez geçmeyi unutmamalısınız. Çizginin uzunluğu da size kalmış.
Yuvarlak gözlük

Gözlüğün şekline uyum sağlaması için kullanacağın kahve tonlarındaki farı, dairesel hareketlerle göz kapaklarınıza sürün. Kirpiklerinizi ise tek kat rimelle belirginleştirmeyi unutmayın.
Çerçevesiz gözlük 

Bu gözlük tipi gözlerinizi iyice açığa çıkaracağından, farla doğal bir gölge yaratıp, üst kirpiklerini iki kat boyayarak, adeta havada uçuşan kirpikler yaratabilirsiniz. Ama bu makyajın tamamlayıcısı tabii ki iyi alınmış kaşlardır.
Pilot gözlüğü

Dumanlı gözler, bu film yıldızlarını çağrıştıran gözlüklerle fazla feminen görünüyor. Göze derinlik vermesi için koyu gri far sürüp, kirpiklerinize uygularsanız, bu iş olmuş demektir. Parmak ucunuza alacağınız farını alt kirpik diplerine hafifçe sürmeyi de unutmayın.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.