Header Ads

Rahat bir uyku için yatak odası dekorasyonu!

Gök mavi, pudra pembe veya krem rengi gibi açık ve pastel renkler yatak odanızın duvarları için ideal bir seçim olabilir. İçinizdeki masumiyeti yansıtan bu doğal tonlar ortama dingin bir hava katacak. Pastel tonlarda boyanmış odanızı beyaz mobilyalarla tamamlayarak ferah ve huzur dolu bir oda hazırlayabilirsiniz.

Lavanta


Sakinleştirici etkiye sahip lavanta kokusu yatak odaları için birebir. Bu nedenle yatak odanızda lavantalı bir parfüm veya oda kokusunu eksik etmeyin. Ayrıca çarşaflarınızın veya kıyafetlerinizin arasına lavanta kesesi yerleştirerek mis gibi kokmalarını sağlayın. Lavantanın rahatlatıcı kokusuyla huzurlu bir uykuya dalacağınıza hiç şüphemiz yok.


Çift yastık


Daha rahat ve konforlu bir uyku için çift yastıkla uyumayı tercih edin. Yatağınızda birden fazla yastık kullanarak daha dik bir pozisyonda yatabilirsiniz. Böylece uyku sırasında daha kolay nefes alıp verebilirsiniz. Tercihinizi organik kumaştan yapılmış şık yastıklardan yana kullanarak hem sağlığınıza hem de dekorasyonunuza uygun bir seçim yapabilirsiniz.


Kitap keyfi


Yatağınızın başucundan eksik olmayan bir şey varsa o da kitaplarınızdır. Yatmadan önce sevdiğiniz bir klasiği veya son dönemlerin hit kitaplarından birini okuyarak uykuya dalmanın keyfi bir başka olur. Üstelik kapakları şık ve renkli olanları üst üste koyarak dekoratif bir görünüm yaratabilirsiniz.


Kesintisiz bir uyku için uygun ortam yaratın


Yatak odanız konumu bakımından oldukça güneş alıyorsa, sabahları rahat uyanmak ve odanızda keyifli vakit geçirebilmek için uygun bir ortam hazırlamanız şart. Bu anlamda hafif ve kullanışlı stor perdelerden destek alabilirsiniz. Storp erdeler sayesinde odanıza hem modern bir şıklık getirecek, hem de güneşin rahatsız edici etkisini minimuma indireceksiniz.


Sağlığınızı göz ardı etmeyin


Yatağınızın konforlu ve vücut tipinize uygun olmasına özen gösterin. Bel ve sırt ağrılarını önleyecek, ergonomik bir model ile deliksiz bir uyku çekebilirsiniz.


Müziği eksik etmeyin


Müzik ruhun gıdasıdır diye boşa dememişler. Hareketli bir müzik ile güne enerjik başlarken, dinlendirici bir müzik ile uykuya kolayca dalabilirsiniz.


Serin bir hava estirin


Sıcak yaz gecelerinde terlemeden rahatça uyuyabilmenin yolu serin bir ortam yaratmaktan geçiyor. Bu noktada odanızın dekorasyonuyla uyumlu tavan vantilatörü kullanmak iyi fikir olabilir. Klimaya nazaran vantilatör daha doğal ve sağlıklı bir hava sağlar.(kozmy)

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.