Header Ads

Harika saçlarla uyanmanın formülleri

Herkesin hayali yataktan yeni kalkmış çabasız güzellik olsa da, aslında bu güzellik göründüğü kadar çabasız değil. Yazın kurutmadan çıktığımız ıslak saçlardan sonra, kışın saç bakımı oldukça zorlaşıyor. Kışın uyanmak bile her geçen gün daha çetin bir mücadeleye dönüşürken, bir de saçlarınızı şekillendirmek için ortalama 40 dakika harcamak, tüm sabah enerjinizi alabilir. Bu yüzden sabah güzel saçla uyanmanın 6 sırrını açıklıyoruz. Yatakta eksta yarım saatin keyfini çıkarın! 

1. Akşam Duşu

Sabah alınan duş sonrası tam kurumayan saçlarla dışarı çıkmak hastalığın habercisi olurken, sabahları duş sonrası hemen saçlara şekil vermeye çalışmak da saatleri alabilir. Bu yüzden kışın güzel saçların en kolay sırrı akşamdan duş almak!

2. Büyük Karar

Akşamdan saçınızı ne yapmak istediğine karar verin ve ona göre saçınızı şekillendirin. Eğer doğal dalgalar istiyorsanız büyükanne yadigar sırrı olan saçlarınızı örüp uyuyun ve uyandığınızda örgüyü açıp 10 dakikada hızlıca son dokunuşları yapabilirsiniz. Eğer sabah Victoria's Secret meleklerinin imzası 'bombshell' dalgalarıyla uyanmak istiyorsanız da bunun da sırrı ise gevşek bir topuz. Son olarak siz de düz saçtan vazgeçmiyorsanız da o zaman saçınızı tek bir tarafta toplayın ve ipek bir eşarpla sarın, düşmemesi için de tel tokalarla sabitleyin.

3. Yanlış Zaman, Yanlış Tarak

Kışın saçınıza yapabileceğiniz en kötü şey, saçınızı sabah taramak. Kışın neredeyse her durumda elektriklenmeye müsait olan saçlarınızı sabahtan tararsanız tüm gün elektrikli saçlarınıza maruz kalabilirsiniz. Fazlasıyla rahatsız edici bu durumu önlemek için sabah saçınıza fırçayı değdirmeyin.

4. Ertesi Gün Saçı

Şehir efsanesi olmaktan çok, mucize olarak nitelendirebileceğimiz ertesi gün saçının kıymetini bilin. Kışın her gün duş almak fazlasıyla yorucu olmakla beraber, saçlar için de bir o kadar yıpratıcı. Ertesi gün saçının tek sırrı ise tabiki de saçı yıkamamak. İlk günden daha güzel görünen ertesi gün saçı biraz yağlandığı için de farklı saç stilleri denemeyi de kolaylaştırıyor.

5. Prenses Muamelisi

Saten çarşaflarla uyanmanın verdiği tatlı his bir yana saten ve ipek çarşaflar saçlarınıza prensesler gibi bakıyor. Saten veya ipek çarşaflar gece saçınızın birbirine karışmasını ve saçlarınızın kırılmasını engeller. Daha güzel saçlarla uyanmak için kendinize ve saçlarınıza prenses gibi davranın.

6. Bakım Şart!

Cildiniz ve yüzünüz ne kadar bakıma ihtiyaç duyuyorsa saçlarınızın da o kadar bakıma ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden saç maskelerine ve saçınıza uygun saç bakımınıza yeterli önemi verin. Ve unutmayın ki her saç eşsiz ve kişiye özeldir, bu yüzden güzel ve bakımlı saçlarla sahip olmak istiyorsanız kendi saçınızın uzmanı olmalısınız. 
Vogue

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.