Header Ads

Su İç Zayıfla!

Sağlıklı bir yaşamın en temel gereksinimi düzenli su içme alışkanlığının kazanılmasıdır. Günde en az 2-3 litre su tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

Yeterli miktarda su içen kişiler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda bu kişilerin çeşitli hastalıklara daha az yakalandıkları görülmüştür. Dolayısı ile su içmenin yaşamsal dengeyi önemli ölçüde etkilediği gözlemlenmektedir.

Yemeklerden önce 1-2 bardak su içen kişiler, içmeyenlere oranla kilo kaybı yapılan araştırmalarda ortaya çıkıyor. Öyleyse yemeklerden önce içilen suyun yemek yeme oranınızı etkileyebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü su hiçbir kaloriye sahip değildir ve içildiğinde tokluk hissi verir, böylelikle yemekten önce içilen su daha az yemek yenilmesini sağlayabilir.

Sonuç olarak yapılan araştırmalar ve testler gösteriyor ki; öğünlerden önce içilen su zayıflamaya büyük ölçüde katkı sağlıyor. Yaklaşık olarak yemekten önce su tüketenlerin diğer diyet yapanlara oranla 2 ila 3 arasında kilo verebildiği kanıtlanmıştır.

Cosmoturk

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.