Header Ads

17 günde 6 kilo verdiren diyet listesi

YAZA formda girmek isteyenler için ABD'li ünlü  uzmanı Dr. Mike Moreno 17 günde 6 kilo verdiren  listesi hazırladı. Dün yayınladığımız 4 günlük örnek listelerinardından diyetinizin ikinci aşamasında günlük olarak alacağınız kalori miktarını biraz daha arttırarak aç kalmayı tamamen ortadan kaldırıyorsunuz. Dün verdiğimiz 1. aşama besinlerine ek olarak 5 günlük 2. aşama evresinde şu besinleri diyet programınıza ekleyebilirsiniz:


TÜM MEYVELERİ YİYEBİLİRSİNİZ
Midye ve karides gibi kabuklu deniz ürünleri, dana bonfile, kuzu incik, tahıllar, arpa, esmer pirinç, bulgur, yulaf ezmesi, fasulye, mercimek, bezelye, barbunya, soya fasulyesi gibi baklagiller, mısır, patates, kabak, tüm meyveler... Baklagilleri tüketirken yarım bardak, tahıllar için de 1 bardağı geçmeyeye dikkat edin. Diyetinizin 5 gün sürecek olan 2. evresinde asıl kilolarınızı vereceksiniz. 5 gün boyunca çok acıkırsanız bir kase elma ve tarçınlı yoğurt tüketmeniz de mümkün. Bu yoğurt sayesinde; metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakımını kolaylaştıracaksınız.

BAĞIRSAKLARI RAHATLATIYOR
Elma, kilo vermeden kolesterol kontrolüne kadar beslenmede birçok meyveden daha fonksiyonel. Yoğurtla karıştığında ise faydaları katlanıyor. Yoğurt, elmadaki şekerin kana hızlı geçişini yavaşlattığı için insülin ve şeker metabolizmada hızlı yükseliş-düşüş olmasınıönlüyor. Elma da yoğurt içerisindeki bakterilerin çoğalmasına destek verirken bu da hemkolon sağlığını koruyor hem de sindirim ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Elmayı rendeleyip yoğurdun içerisine karıştırıp biraz da tarçın ekleyerek yiyebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.