Header Ads

Göbeği eriten 10 besin

Yaz yaklaşırken, çoğu kişi kışın alınan kilolardan kurtulmak için diyet ve spora başlıyor. Uzmanlar yağ yakımını hızlandıran 10 besinle özellikle karın ve bel bölgesindeki yağlanmanın giderildiğini açıklıyor

YUMURTA: Sindirilebilirliği yüksektir. Kaslar için önemlidir. Uzun süre tok tutar ve yağ yakımını destekler.
- AVOKADO: İçeriğinde ki omega-9 yağ asitlerinden dolayı metabolizmayı hızlandırır, yağları enerjiye dönüştürür.
- TAM BUĞDAY EKMEK: Sağlıklı karbonhidrat olan tam buğday ekmeği, B gurubu vitaminlerinden zengin, lif kaynağıdır. Metabolizmayı ve bağırsakları çalıştırır, yağ yakımını destekler. Ayrıca tam buğday ekmek, beyaz ekmeğe göre yüzde 50 daha tok tutar.
- ACI BİBER: Metabolizmanızı ateşler. İçeriğinde bulunan kapsaisin maddesi termojenik etki yaratır ve yağ yakımını hızlandırır.
- SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ:  Yağ yakımını destekler. Kalsiyum ve protein açısından zengindir. Günde 2-3 porsiyon az yağlı süt ve süt ürünleri tüketimi, sağlıklı kilo vermeyi sağlar.
- KAHVE: Enerji harcamasını arttıran kahve, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Günde 2-3 fincan Türk kahvesi veya diğer kahvelerin tüketimi, lipolizisi yani yağ yıkımınını arttırarak yağ depolarını boşaltır. Termojenik etkisinden dolayı kilo verme üzerinde büyük etkisi vardır.
YAĞ YAKAN ÖZEL ASİTLER
- YULAF:  Uzun sindiriminedeniyle yağ yaktırır.
- GREYFURT: Kan şekerini dengeler. C vitamini içeriğiyle detoks etkili ve idrar söktürücüdür.
- BADEM:  Düzenli, günlük 5-6 adet badem tüketmenin karın bel çevresini incelttiğine dair çalışmalar vardır. Ayrıca içeriğindeki omega-3 yağ asitleriyle kalbi korur.
-  TARÇIN: Kan şekeri dengesini sağlar, tatlı isteğini azaltır. Böylece vücutta yağ depolamanın önüne geçilerek yağ yakımına destekçidir

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.