Header Ads

Banyo temizliği için 3 doğal formül

Marketlerde satılan temizlik malzemelerinin çoğu sağlığınız için zararlı birçok kimyasal barındırmaktadır. Bunların yerine daha ucuz ve doğal yöntemlerle banyonuzu temizlemeye ne dersiniz?

İşte doğal formüller

- Tuvalet temizliği için sirke ve doğal yağlar
Spreyli bir şişenin içine sirke ve birkaç damla kokusunu sevdiğiniz bir yağ (badem, lavanta gibi) koyun. Bir bardak sirkeye 5 damla yağ yeterli olacaktır. Bu karışımı her gün tuvaletinizin oturma bölümüne sıkın. Daha kirli bolümler için yarım bardak karbonat ve 10 damla yağı tuvalete dökün. Üzerine çeyrek bardak sirke ve birkaç damla limon ekleyin. Reaksiyona girdiğinde tuvalet fırçasıyla ovun.
- Cam ve aynalar için sirke, su ve gazete kağıdı
2 yemek kaşığı sirkeyi 4.5 litre suya katın ve bu karışımı sprey şişeye boşaltın. Bu karışımı cam veya aynalı yüzeylere püskürtün ve kurumasına izin vermeden eski bir gazete kağıdıyla silin. Böylece kağıt havlularınızı da kullanmamış olacaksınız.
- Banyo ve duş küveti temizliği için sirkeli karışım
Kir birikmesini önlemek için duşunuzun duvarlarını banyo yaptıktan sonra sirke ile spreyleyebilirsiniz. Ovmanız içinse 4/3 bardak karbonat ile 4/1 bardak kastil sabunu karıştırın. Karışıma 1 yemek kaşığı su ekleyin ve hepsini bir çatal yardımı ile karıştırın. Karışımı bir sünger yardımı ile temizlenecek yüzeye yayın ve ovalayin.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.