Header Ads

Sivilceleri önleyen 5 etkin madde!

Sivilce inatçı bir sorun ve her ürün her insanda aynı sonucu vermeyebiliyor. Bu 5 maddeyi tanıyarak sivilcelere karşı daha etkin bir mücadele verebilirsiniz.
Aloe

Aloe, mantar ve bakteri oluşumunu önlemede etkili. Ciltteki rahatsızlıkların ve iltihapların önüne geçiyor, kızarıklık ve kaşıntılara iyi geliyor. İçerdiği salisilik asit cildin ph dengesini sağlıyor ve böylece olası rahatsızlıkları engelliyor. Ayrıca salisilik asit gözenekleri de açıyor. 
Sülfür

Bir cilt bakım içeriği olarak kötü kokusu olmasına rağmen, araştırmalar sivilcelerle savaşta en etkili maddelerden biri olduğunu söylüyor. Sülfür hassas ciltlere de dost. Ciltteki bakterileri derinlemesine temizliyor, gözenekleri ferahlatıyor ve iltihap oluşumunu önlüyor.
Bentonit kili

Sivilcelerde bütün killer etkili olmayabiliyor. Bulunması kolay ve ekonomik bir ürün olan bentonit kilinin cilt üzerinde iyileştirici etkisi bulunuyor. Su ile birleştiği zaman, hem cildin yüzeyindeki hem de gözeneklerdeki bakterileri emer ve atılmasını sağlar. Akne tedavisinde ihtiyacınız olan birçok şey bentonit içeriğinde bulunuyor.
Glikolik asit

Glikolik asit, cildin doğal dökülme ve temizleme sürecini hızlandırıyor. Bakteri olan deri hücrelerinin atılmasında, tıkanan gözeneklerin açılmasına yardım ediyor. Cildin dengesini yeniden kazanması ve nem tutma kapasitesini artırmada da etkili.
Peptit

Peptit, mikrop oluşumunu önleyen aminoasitlerden oluşuyor. Vücut tarafından enfeksiyona karşı savaşta kullanılır. Kolajen oluşumunu uyarıyor ve iyileşme sürecini hızlandırıyor. Peptit, sivilce izlerinin tedavisinde de güçlü bir etkiye sahip.Laktik asit ve salisilik asit ile uyumlu olarak kullanılabilir. Kaynak: Women's Helath

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.