Header Ads

Yaz düğünleri için ipuçları

Katılacağınız düğünler ve davetler varsa bu sezon dökümlü kıyafetlerin öne çıktığını bilmelisiniz. Pastel renkler, çiçekli desenler, açık omuzlar parıltılı elbiseler ve detaylar ise yine bu sezon çok moda... 
Yaz gelmesi ile düğünlerin oldukça yoğun olduğu bir sezona girdik. Bu yüzden, bu sezon davetli olduğunuz düğünde dikkat çekmek ve göz kamaştırmak için işinize yarayacak kıyafet kodlarına dikkat etmek lazım. 
 
İşte size bu düğünlerde ne giyilmesi gerektiği konusunda kafa karışıklığınızı giderecek birkaç ipucu;

Düğünde beyaz elbise olmalı
Bir düğünde giyilmemesi gereken bir şey varsa o da beyaz bir elbise! Duruma göre fildişi veya şampanya rengi de olabilir. 
 
Günümüzde bazı gelinler beyazdan farklı renkte gelinlikler tercih ediyor olsa da bu konuda temkinli davranmak pişman olmaktan çok daha iyi.
 
 Gelin, özel olarak beyaz giymenizi istemediği sürece bu rengi tercih etmekten kaçının ve beyaz elbiselerinizi başka bir yaz partisi için saklayın ve öyle değerlendirin. 
Tercihleriniz renkli olmalı
Siyah renk bilindiği gibi genelde matemin rengidir ve çok sevdiğiniz birinin en mutlu gününde bu rengi kullanmak çok doğru olmayabilir. Ayrıca düğünü olan kişi çok yakınımızsa yani yakın bir akraba veya yakın bir dostsa açık renklerde ve uçuşan elbiseleri tercih ederek sizde mutluluğunuzu rengarenk bir şekilde yansıtmış olursunuz.
Ama illa da “Siyah fazlalıklarımızı örtüyor vücudumu daha düzgün gösteriyor” diyorsanız tercih yine sizin. Ancak siyah elbiseyi farklı aksesuarlarınızla kolayca vı şık bir şekilde renklendirebilirsiniz. 
 
Kullandığınız dore, altın ayakkabı çanta işi biraz değiştirebilir.

Kır düğününde sandalet...
Düğünde, teninizi fazla sergilemek bi hata olacaktır. Her ne kadar dekolteler sizi muhteşem gösterecek olsa da, gelin düğünde tüm gözlerin kendi üzerinde olmasını isteyecektir. Kıyafetinizde sadece tek bir seksi unsur bulunmalı. Bu açık bir yaka, kısa etek boyu veya derin bir sırt dekoltesi olabilir. Dekolte ile aksesuar aynı şey değildir. Nasıl bir dekolte tercih etmiş olursanız olun, mutlaka kıyafetinize uygun aksesuarlar kullanın.
Düğün için ayakkabıya çok dikkat edilmesi lazım. Özellikle düğün sahibi veya yakınıysanız uzun bir gece sizi bekliyor demektir. 
 
Yani ayakkabınızın her şeyden önce çok rahat olması gerekmektedir. Gittiğiniz bir kır düğünü ya da plaj düğünüyse topuklu ayakkabı yerine mutlaka babet veya sandaletten şaşmayın. Veya yanınızda bulundurayı kesinlikle ihmal etmeyin.
Büyük aksesuarlar kaçının
Dümdüz bir elbiseyi bile şık doğru kullanılmış aksesuarlarla göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Ama çok renkli ve çok büyük aksesuarlardan uzak durun.

Düğün mekanına dikkat

Eğer bir şehir düğününe katılıyorsanız, normal abiye düğünde giyilecek şıklıkta bir parça tercih edebilirsiniz. Bir kır düğününe gidiyorsanız uçuşan elbiseler daha rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.
gazetevatan

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.