Header Ads

Göz yaşlarınıza asla değmeyecek 8 şey

Duygusal biri olun, olmayın; gözlerinizi yerli yersiz dolduran anlar ve yaşananlar olduğunu biliyoruz.
Bizim için de kıymetli olan gözyaşlarınızı değmeyecek kişiler ya da konular için akıtmanızı istemediğimizden sizler için onları hak etmeyen 10 şeyi derledik.
Bu haberi tüm üzüntülerinize teselli olarak görebilirsiniz😉
Eski sevgili!
Daha iyisini hak ediyorsunuz! Gelenin gideni arattığı konuların gönül işleriyle alakalı olduğunu düşünmüyoruz. Sizi kıran ve ağlamanıza sebep olan hiç kimse ne gözyaşlarınızı, ne de sizi hak edemez.
Bunu ne kadar ciddiye alırsınız bilemiyoruz ama siz her şeyden ve herkesten daha değerlisiniz! Önce kendi değerinizin farkına varın.
Kötü arkadaşlar...
Size bir şekilde ihanet ederek iyi birer arkadaş olmadığını kanıtlayan insanlar için üzülmeniz asla kabul edemeyeceğimiz şeylerden biri.
Onlar etrafınızda olmadığında çok daha iyi olacaksınız ve nasıl insanlar olduklarını öğrendiğiniz için şanslı bile sayılırsınız!
Kıskançlık...
Bu hisse kapılmanız oldukça normal ve önüne geçemeyeceğiniz bir durum. Bu duyguyu hissetmenize izin verin ama ardından harekete geçin ve arkanıza bakmayın.
Kıskançlığınızın sizi üzmesine izin vermemelisiniz.
Kendiniz için...
Siz mükemmel bir insansınız! Hatalarınız ve kusurlarınız sadece size özel ve sizi siz yapmakla sorumlular. Kendinizi kötü biri olarak görüp ağlamışlığınız varsa zaten tertemiz bir kalbe sahipsinizdir.
Bundan sonrası için de kendiniz için ağlamanız kesinlikle gözyaşlarınıza değmeyecek durumlardan biri.
Kaba insanlar...
Bu gibi insanların sizleri kırmasına izin vermemeniz lazım. Hatta hayattaki en önemli önceliğiniz olmalı bu durum.
Siz tek başına da gayet güçlüsünüz. Kendini bilmez birkaç söz veya birkaç davranış kendinizi hırpalamanız için asla bir bahane olamaz!
Kötü randevular...
Herkesin hayatında kötü geçen randevular olur. Bu konuda bir ilk olmadığınızı kabullenmeniz lazım. Ayrıca son olmayacağının garantisini de verebiliriz.
Her kötü geçen randevu için gözyaşlarınızı heba etmemelisiniz ki, onların ne kadar değerli olduğunu bir an önce fark etmelisiniz.
Hatalar...
Herkesin büyük, küçük hataları oluyor bu hayatta. Bir teselli: Bu konuda da ilk değilsiniz!
Hatalarınızın, kişisel gelişiminizde büyük bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Böyleyece daha güçlü bir insan olursunuz.
En azından aynı hataya düşmemek için çaba göstermeniz gerektiğini bilirsiniz, ama asla bunun için ağlamamalı ve kendinizi haddinden fazla üzmemelisiniz
Stres...
Stres anında gözyaşlarına hakim olmak hemen hemen imkansızdır, ama bu anların kalıcı olmadığını ve çabul üstesinden gelinebilir durumlar olduğunun farkına varmalısınız.
Kendinize bu tarz telkinlerde bulunduğunuzda stresin sizi yenmesinin ya da yıkmasının önüne geçmiş olursunuz. 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.