Header Ads

Kendinizi ihanetten korumanın 3 yolu

Birine aşkla bağlı olmak beraberinde ihanete uğrama korkusunu da getiriyor ne yazık ki. Belki çoktan başınıza geldiği için, belki de sürekli aynı şeyi yaşadığınız için... Bazıları yaşadıklarından ders çıkartır ve bir daha asla, kimseye tam anlamıyla güvenemez. Çünkü bu hissi tekrar yaşayamayacaklarının farkında olurlar. Aldatılma, söylenen bir yalan ya da tutulmayan sözler gibi sevdiğiniz insanlar tarafından pek çok farklı şekilde ihanete uğrayabilirsiniz. Bazı ihanet çeşitleri kağıt kesiğine benzer, ama zamanla iyileşir; bazılarıysa sizi ikiye böler...
Peki, kendinizi bu gibi ihanetlerden nasıl korursunuz? Kalbinizi birine adadığınızda nasıl güvende kalabilirsiniz?
İşte sizin için birkaç tavsiye:
Direkt güvenmeyin!Aşık olmak, ayaklarınızı yerden kesen bir sihir gibidir. Birine aşık olduğunuzda, farklı bir gerçekliğe sahip olursunuz. Her şey güzeldir artık ve her şey doğru... Sizin pembe gözlükleriniz karşınızdaki adamı bir şövalyeye ve diğer erkekler arasında onu bir kahramana dönüştürür.
Fakat aşk bir zehirlenme biçimidir. Dopamin, oksitosin, norepinefrin gibi kimyasallar sizi bu duruma düşüren gerçek suçlulardır. Aslına bakarsanız, insanlar bir nedenden ötürü böyle tasarlanmıştır. Kimyasalların kurduğu bu bağ, çocuk yetiştirmek ve soyun devamı için yeterli zamanı bize tanır.
Yine de size şöyle bir çözüm sunabiliriz: Onun en iyisi olduğuna inanıyorsunuz değil mi? Çünkü aşıksınız ve bu işler böyle yürür! Hislerinizin ne kadar tutkulu olduğunun bir önemi yok, ona doğrudan güvenmeyin. Ağırdan alın ve büyük işler için ona güvenmeden önce vizyonunuzun temizlenmesi için bekleyin...Zamanla onu daha gerçekçi görmeyi öğreneceksiniz; iyi yanlarının olduğu kadar, kötü noktalarının da farkında olacaksınız. O mükemmel değil, hatta bazen tartışacaksınız!
Ona gerçekten güvenmek için, onun kötü yanlarını da görmeli ve bunlar sizin için gerçekte ne ifade ediyor düşünmelisiniz. Onu bu kötü özelliklere rağmen sevmeye devam ediyor ve size olan sadakatinden emin olabiliyorsanız, ona güvendiğinizi göstermek için doğru zamanı buldunuz demektir!
Onun size olan saygısından daha fazla güvenmeyin!Bazı erkekler bu konuda sizinle mücadele edecektir:
"Bana güvenmiyor musun? Beni sevmiyor musun? Çünkü eğer bana güvenmiyorsan beni sevmiyor olmalısın?"
Bu açıdan bakıldığında, kulağa oldukça inandırıcı geliyor. Onu tabii ki seviyorsun ve sevdiğin birine güvenmek tabii ki mantıklıdır. Bu söylemlerinin içinizde kötü bir uyandırmasına şaşırmayın o yüzden.
Ancak, bu tarz tartışmalara giren bir erkek için rahatlıkla sizi manipule etmeye çalıştığını söyleyebiliriz. Kolay bir geçiş için sizin ona olan hislerinizi kullanıyor.
Birine güvenmek ve birini sevmek birbirinden oldukça farklıdır. Çocuklarınızı her şeyden çok seviyor olmanız onlara maçlar ve bıçaklar konusunda güvenmenizi gerektirmez.
Güvenin oluşması için özel durumlar dahilinde kanıta ihtiyacı vardır. Size saygı duyan bir adam bunu anlayacaktır ve size yapmak istemediğiniz bir şeyi yaptırmak için baskı uygulamayacaktır. Güvenin zaman aldığını anlayacaktır...
Kısaca özetleyecek olursak; Size fazla saygı duyuyorsa ona güvenebilirsiniz; size daha az saygılıysa, daha az güvenilmeyi hak ediyor demektir.
Güveniyorsanız, riskleri kabul etmişsinizdir.
Aşk riskli bir ihtimaldir. Ne kadar dikkatli olursanız olun, işlerin korkunç şekilde yanlış gitmesinin önüne geçemeyebilirsiniz. Çünkü her şey sadece size bağlı değildir. Birine aşık olduğunuz zaman acı çekme ihtimalinizi göze almış olursunuz, çünkü sonunun ne olacağını asla bilemezsiniz.
Ve bu kötü bir şey değil. En büyük başarılar genelde büyük riskler gerektirir. Hatalar, yanlış dönüşler ve umutsuzluklar başarı yolundaki çöplerdir. Eğer kendinizi aşka açmışsanız, incinmekten başka yol yoktur.
Bilmeniz gereken şeylerse şöyle:
Ne olursa olsun üstesinden gelebilirsiniz. Kendinize incinmek için izin verin, aşkın içindeki doğal riskleri kabul edin ve yeterince güçlü olacağınız konusunda kendinize güvenin

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.