Header Ads

Migreni tedavi edecek 6 yöntem

Bütün gün migreniniz yüzünden acı çekiyor hatta yeni sabaha gözünüzü bu ağrıyla birlikte mi açıyorsunuz? Kafanızı bir duvara vurup patlatma arzunuzun, acı ve gerginliğin, kısacası migrenin size yaptığı her şeyin önüne geçebilirsiniz! Eğer yeni güne bu şiddetli ağrı ile başlayan 27 milyon kadından biriyseniz doğru haberi okuyorsunuz!
Uzmanlar,  migreni kesin olarak uzaklaştırabilecek, gerçekten etkili birkaç yöntem belirlemiş. Sizler de baş ağrısının olmadığı bir gün deneyimlemek istiyorsanız bu 6 tavsiyeyi mutlaka denemelisiniz!
Yatmadan önce papatya çayı!
Papatya çayınızı yudumlayarak merkezi sinir sisteminizi derin bir uykuya davet edin ve gece boyunca vücudunuzdaki endorfin üretimini arttırın... Papatya çayıyla birlikte kazanacağınız bu zafer, baş ağrısıyla uyanma riskinizi %50 azaltır
Proteine ihtiyacınız var!
Kan şekerinin beslenmesiyle birlikte sabahları ağrıyla uyanma döngünüzü kırabilirsiniz. Son araştırmalara göre; Yatmadan önce tüketeceğiniz yüksek proteinli atıştırmalıklar, baş ağrısıyla uyanma riskinizi yarıya indiriyor
Limon otu için!
Bu yalancı melisa olarak da bilinen, aromatik, turunçgilvari, bitkisel çayı demleyip günde 2 fincan içtiğiniz takdirde baş ağrısına yakalanma riskini düşürebilirsiniz. Tıpkı küçük bir aspirin gibi acınızı kısa sürede azaltacaktır.
D vitamini önemli!
Yeni araştırmaların en az 6'sında, D vitamini eksikliğinin düzeltilmesi durumunda migren ağrılarının %80 oranında azaldığı gözlemlenmiş. Ayrıca sabah gerilimini, acıyı ve siniri %42 oranında düzeltiyor.
Acıyı bitkilerle engelleyin!
Evinizi saksı bitkileriyle süslemek hem dekorasyon açısından, hem de sağlığınız açısından oldukça yararlı. Nasıl mı? Evinizi bu doğal yeşilliklerle süslediğinzde ya da günde bir 10 dakika doğayla içiçe bir yerde yürüdüğünüzde sabahları ağrıyla uyanma riskinizi %32 oranında düşürmüş oluyorsunuz.
Daha iyi bir yastıkla horlamayı durdurun!
10 kişiden 8'i gece yarısı horlama ile uyandıkları için şiddetli baş ağrıları çekiyorlar. Bu noktada yastık seçimi önemli rol oynuyor. Doğru bir yastıkla horlamayı yüzde %80 azaltabilirken, bu sayede sabah baş ağrısıyla uyanma ihtimalinizi de 2 gün içerisinde yok edebilirsiniz.
womenist.net

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.