Header Ads

Saç rengine göre kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Kıyafetin ve saç renginle mükemmel görünmek istiyorsan giyeceğin renkle saç rengin arasındaki uyumu göz ardı etmelisin. Peki hangi renk saça hangi renk kıyafetler yakışır?


Sarı
 
Sarı saçlara sahipsen çok sert ve yoğun renkler giymekten kaçınmalısın. Siyah yerine lacivert, mor yerine lavanta rengini tercih etmelisin.
Kumral
 
Parlak ve doygun renkler kumrallar için ideal. Pastel renklere dikkat etmeli, nötr renkleri seçerken ekstra dikkatli olmalısın. Beyaz veya gri bejden daha akıllıca bir seçim.

Kızıl ve açık kumral
 
Kızıl ve açık kumral saçlara sahipsen renk seçiminde iki kat daha dikkatli olman gerek. Yeşil ve mavi gibi kontrast renklerle dikkati saçlarına çekebilir ya da kırmızı ve şarap tonlarıyla monokrom bir görüntü yaratabilirsin

Beyaz ve gri
 
Beyaz ya da gri saçlara sahipsen parlak renkler giyerek yüzünü aydınlatabilir, veya metalik ve gri tonlarla saçlarının rengini ortaya çıkarabilirsin.

Siyah
 
Siyah saçlara sahipseniz diğerlerine göre biraz daha şanslısınız çünkü size yakışmayacak çok az renk var. Ancak parlak renkler sizin için en doğru tercih.
pembenar

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.