Header Ads

5 dakikada yapabileceğiniz saç stilleri


Her zaman saçımızla uğraşmaya vaktimiz olmayabilir. Acele çıkmamız gereken ve 5 dakikada saçımızı yapmamız gereken zamanlar olabilir. İşte böyle zamanlarda hızlı pratik ve 5 dakikada yapabileceğiniz saç stilleri önerimiz şunlar:


Örgülü topuz

Örgü her zaman bir kurtarıcı ve aynı zamanda çok hoş görünen bir modeldir. Tepeden topladığınız atkuyruğu saçınızı örün ve daha sonra bu ördüğünüz saçı kendi etrafında gevsek bir şekilde döndürerek sabitleyin. Üstelik bu modeli gevşek yaparak günlük yaşantınıza sıkı yaparak da özel gecelerinize uyarlayabilirsiniz.


Dev saç kurdelesi

Saçınız da daha tatlı bir görüntü oluşturmak için bu modeli tercih edebilirsiniz. Tepeden sıkıca bir atkuyruğu yapın yalnız son bağlamanızdaki saçı tokadan geçirmeyin. Saçın toka içinde kalan kısmını ikiye ayırın ve diğer uçta kalan saçların ucunu da bu iki kısmın ortasına kurdele olacak şekilde sabitleyin.

Dağınık yan topuz

Dağınık topuzlar her zaman kurtarıcı bir model olmuştur. Üstelik yapımı da kolaydır ve bunu günlük yaşantınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızı hafif gevşek bir şekilde toplayarak yan tarafınıza alın. Uçlarına maşayla dalgalar vererek hacim kazandırın. Ya da krepeler yaparak da hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bu hacimli kısımları saçınıza tel tokalar yardımıyla dağınık bir şekilde sabitleyin.

Saç bandıyla topuz

Özellikle kısa saçlar için ideal olan bu yöntemde saç bandını taç takar gibi geçirin ve uçlardaki saçlarınızı bu taca dolayarak tokanın görünmesini engelleyin.

enkadinca.com

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.