Header Ads

Göğüslerinizi sıkılaştırmanın 5 yolu

Göğüs sıkılaştırmak daha güzel olmak için istenir hep ancak unutulmamalıdır ki sağlık daima önce gelir. Sağlıklı ve doğal yollarla göğüsleri sıkılaştırabilmek için günlük hayatınızda yapabileceğiniz 5 şeyi listeledik
Soğuk suyla yıkanın

Çoğu kimse için soğuk suyla yıkanmak hoş olmayabilir ancak cilt için çok faydalıdır. Eğer ki her gün soğuk duş alamayacaksanız onun yerine göğüslerinize buz taneleri ya da soğuk kompres uygulayabilirsiniz.

Dik durun

Kambur durduğunuzda sadece göğüslerinizin kötü görünmesine neden olmuyorsunuz aynı zamanda göğüs kaslarınızın da gevşemesine neden oluyorsunuz. Omuzlarınızın dik olmasına, hem kas gücünüz hem de duruşunuz için dikkat edin.

Göğüslerinize baskı yapmayın

Her zaman göğüslerinize uyan iç çamaşırı seçin ve göğüslerinize baskı yaparak uyumayın. Göğüslerinize baskı yaparak yukarı kaldıran ve dekoltenizin hoş görünmesini sağlayan sütyenler aslında göğüsleriniz için gerçekten zararlıdır. Kan akışını durdurmakla kalmaz rahatsız hissetmenize sebep olur.

Doğru şekilde spor yapın

Koşu, aerobik egzersizler ve diğer hareketli sporlar sağlığınıza faydalıdır ancak spor yaparken dikkatli olmadığınız takdirde göğüslerinize zarar verebilirsiniz. Ani hareketler yumuşak doku zedelenmesine neden olabilir. Bunun çözümü ise doğru spor sütyeni seçimidir. Spor sütyeni giymeden koşu ve sıçrama gibi hareketlere kalkışmayın.

Güneşten kaçının

Güneş kremi sürmeden bronzlaşmak cildin kurumasına ve esnekliğini kaybetmesine neden olur. Eğer göğüslerinizin şeklini korumasını istiyorsanız çıplak bir şekilde güneşe maruz kalmaları pek de iyi bir fikir değil.

Kaynak: brightside.me

PembeNar Özel

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.