Header Ads

Ruj sorunlarına kalıcı çözümler

Her gün sürdüğümüz rujlar ile ilgili çoğu zaman problemler yaşayabiliyoruz. Özellikle kırmızı ruj sürdüğümüz günler bu problemler artabiliyor. Ancak uygulayacağınız ufak hileler ile ortaya çıkabilecek bu problemler ile savaşabilirsiniz. İşte sık sık yaşadığınız ruj problemleri ve çözümleri..

Rujun dudaklarınıza bulaşmasını engellemek için ruju dudaklarınızı sürdükten sonra işaret parmağınızı dişlerinizin üstüne koyun, dudaklarınızı kapatın ve ardından parmağınızı dişlerinizin üstünden çekin. Böylece dudaklarınızın iç kısmında kalan fazla ruj kalıntıları dişlerinize değil elinize bulaşacaktır.

Sürdüğünüz ruj dudaklarınızı kurutuyorsa ilk olarak bir miktar dudak balmı sürün ve dudaklarınızın onu emmesini bekleyin. Ardından dudak bazını sürerek rujunuzu dudaklarınıza uygulayın.Rujunuz dudak çizginizin dışına çıkmaması için ilk olarak dudak çizginize açılı fırça ile kapatıcı sürün. Bu hem rujunuzun taşmasını önleyecek hem de dudaklarınızın daha dolgun ve kusursuz gözükmesine yardımcı olacaktır.

Gün boyu rujun dudaklarınızda kalması için rengi kat kat uygulamalısınız. İlk olarak toz pudrayı dudaklarınıza uygulayın. Ardından süreceğiniz rujun renginde bir dudak kalemi ile dudak çizginizi belirleyin. Son olarak ruju dudaklarınıza sürün. Fazlalıkları peçete yardımı ile temizleyin ve ardından tekrar ruj uygulayın 


Özellikle kırmızı ruju gün sonunda çıkarmak tam bir işkenceye dönebilir. Bunun için dudaklarınızı silmeden önce bir pamuğa temizleme yağı sürün ve dudaklarınızdaki ruju çıkarın. Böylece sürdüğünüz rujunuz dağılmadan daha kolay çıkacaktır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.