Header Ads

Saç uzatmanın yolları

Hem bütçeyi sarsmadan hem de kuaförün kapısında sürekli kırık aldırmadan saç uzatmanın da yolları var. Günlük rutininize katacağınız harika tavsiyelerle geldik.

1. Her gün saç yıkamak da ne? Hemen kendinizi durdurun.
Sizin için kişisel hijyenin olmazsa olmazı her gün saç yıkamak olabilir ama büyük bir hata yapıyorsunuz. Saçın içindeki kendi doğal yağını sürekli saçtan arındırarak beslenip uzamasını engelliyorsunuz. Her gün değil de gün aşırı veya 2 günde 1 yıkarsanız, uzun vaadede saçlarınız sağlığına kauşacaktır.
2. Saçlar yağlanmış olabilir ama bu onların güzel gözükmeyeceği anlamına gelmiyor.
Saçlarınız yıkamadığınız günler şekliyle bir türlü başa çıkamıyorsanız o günlere özel yeni modeller deneyin. Balık sırtı örgüler, at kuyrukları, sade topuzlar hayatınızı kurtaracak. Ay ben alışık değilim ama demeyin, mutlaka size yakışacak bir model bulacaksınız. Ayrıca etrafınıza kulak verin, topuz sana ne yakışıyor, diyenler haklı olabilir :)
3. En doğru şampuan nemlendiren şampuan!
Saçınız için doğru şampuanı ararken koyacağınız ilk şart, nemlendirici bir şampuan olması. Çünkü nemlenmeyen saçın uzamasına imkan yok. Bu yüzden kutuları mutlaka inceleyin ve saç kreminden çok şampuanın kendinden nemlendiren olmasına dikkat edin.
4. Şampuanınızı iki kerede uygulayın.
Nasıl mı? Avucunuza aldığınız şampuanı gereğinden fazla kullanmaya gerek yok. Bir avuç dolusu şampuan yerine az miktarda şampuanla 2 yıkama yaparsanız daha iyi. Saçın doğal yağını tamamen öldürmeden, saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır.
5. Düzenli saç maskesi şart!
Özellikle saçınız boya, perma gibi kimyasal işlemlerden geçtiyse ve geçiyorsa mutlaka düzenli saç maskesi uygulamalısınız. Haftada maksimum 2 kez uygulayacağınız saç maskesinin yine nemlendiren bir yapıda olması gerek. Eğer evde kendiniz yapacaksanız da mutlaka hindistan cevizi yağı da kullanmayı unutmayın

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.