Header Ads

Yağlanan saçlar için çözüm yolları

Çabuk yağlanan saçlar, uzun zaman harcanarak tasarlanan saçlarınızın çabuk bozulmasına, sönük, pörsümüş ve kirli görünmesine neden olur. İşte çabuk yağlanan saçlar için mucizevi tüyolar…
Saçlarınıza çok fazla dokunmayın
Saçları çok sık ellemek ve taramak saçların çabuk yağlanma sebeplerindendir. Saçlarla oynadığınız zaman ellerinizdeki yağ, ter ve kir saçlarınızın yağlanmasına sebep olmaktadır. Sık taramak da aynı şekilde saçlardaki yağ üretimini artırır. 
Sıcak suya veda edin
Çok sıcak su saç derisinin kurumasına ve fazla yağlanmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı sıcak su yerine ılık su ile yıkamanız gerekmektedir.
Kremli şampuan kullanmayın
Doğru şampuanı kullanmak için öncelikle saç tipinizi öğrenmelisiniz. Yağlı saçlar saçların yağlanmasını hızlandıran kremli şampuanlardan uzak durmalıdır. Aynı zamanda saçları şampuanlardan tamamen arındırmalı ve haftada en az 2 defa kepek şampuanı kullanmalısınız. İyi durulanmayan saçlar çok çabuk yağlanır. 
Saç şekillendiricileri sık sık kullanmayın
Düz saçlar kafa derisine yapışık durduğu için çok çabuk yağlanır. Fazla ısı yağ üretimini artırdığı için saçlarınızı sık düzleştirmekten vazgeçin. 

Beslenmenize özen gösterin
Vücutta yağ üretimini hızlandıran ve cildi yağlandıran aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun. Yağlı bir cilt yağlı saç derisi ve yağlı saçlar demektir. Saçları aşırı yağlanan kişiler özellikle fast food tüketmekten kaçınmalıdır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.