Header Ads

Bu mucize yöntemle saçlarınızı hızla uzatın

Saçlar özellikle kadınlar için güzel görünmenin olmazsa olmaz koşullarından biridir. Hele hele, uzun, canlı, parlak ve gür olmasını istediğiniz saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız öncelikle boya, fön, şekillendiriciler gibi saça zarar veren etkenlere karşı dikkat etmeniz gerekiyor.
SAÇ UZATMAK İÇİN BİTKİSEL YAĞLAR; Öncelikle saç ve cilt için faydaları bilinen bitkisel yağlar size bu konuda yardımcı olacaktır. Saçı uzatan bitkisel yağların başında biberiye yağı, badem yağı, kakao yağı, soya yağı, hint yağı, zeytinyağı, limon yağı, jojoba yağı, sedir ağacı yağı gelir. Bu yağları karıştırıp saç diplerine yumuşak hareketlerle sürün ve deriye nüfuz etmesini sağlayın. Bu karışımı 2 saat beklettikten sonra defne sabunuyla saçınızı temizleyebilirsiniz.

SOĞAN SUYU MUCİZESİ 1 orta boy soğanı 2 su bardağı suda 15 dakika kaynatın. Kaynamayla elde edilen sarı suyu saç diplerinden uçlara doğru sürün. En az 2 saat bu sürü saçlarınızda bekletin ve sonrasında yıkayın. Bu uygulama hem saçların uzamasına yardımcı olacak hem de varsa deri rahatsızlarını yok edecektir.
YUMURTA, BAL, ZEYTİNYAĞI KÜRÜ Saçınızı uzatmak için temiz bir kabın içine E vitamini içeren bir tatlı kaşığı zeytinyağı, antibakteriyel özelliği olan bir tatlı kaşığı bal ve kalsiyum kaynağı bir yumurta koyun. Karışımı karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra saç diplerine friksiyon yaparak sürün. Saçınızda birkaç saat beklettikten sonra doğal bir şampuanla yıkayın. Karışımın saç diplerine daha çok etki göstermesi için saçınızı bone ya da havluyla sarabilirsiniz. Birkaç saat beklettikten sonra doğal bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.


ALEO VERA SAÇLARINIZA BAKIM YAPAR Saç uzatmak için kullanılabilecek doğal yöntemler arasında aleo vera da vardır. Aleo vera jelini yarım limon suyu ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp saç diplerinden uçlara doğru yumuşak hareketlerle sürün. Karışımı 1 saat saçınızda bekletin. Haftada bir kez uygulayacağınız bu yöntemle saçlarınızın uzadığını fark edeceksiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.