Header Ads

Diyet için basit ipuçları

Diyete başlarken hedefinizin büyük olması, her gün tartıya çıkarak tartılmak, çok kısa sürede kilo verme çabaları ve tek tip yani sürekli aynı şekilde beslenmek diyet motivasyonunuzu düşüren etkenlerin başında gelmekte.

Diyete yeni başlayanlar için çok basit ve etkili ipuçlarını sizler için derledik. Kilo vermenizi sağlayacak çok basit ipuçları:

1- Zayıflamanız istediğiniz şekilde çok hızlı olmayabilir. Çok yerde hızlı kilo verdiren diyet listeleri olabilir hatta bunları uygulayanlar kısa vadede sonuçda alabilirler ancak şunu unutmayın verdiğiniz kiloları çok hızlı bir şekilde hatta iki katı tekrar kilo almanız muhtemel bundan dolayı yavaş ilerleyen az kilo vererek bu işe başlamanız size yarar sağlar.

                                       KİLO VERDİREN DİYET LİSTELERİ   

2-Diyet kardeşliği her zaman size artı bir motivasyon sağlar. Birbirinizin diyet kaçışlarını kontrol edebilir bunu önleyebilir ve rahatlıkla motivasyon sağlarsınız.
3-Diyet listesini uygularken çok katı olmamak gerekiyor bunu yapmaz iseniz diyetten çok çabuk vazgeçme tehlikesi ortaya çıkmaktadır. Bunun için kendinizi arada bir ödüllendirin küçük ölçülü tatlılarala bunu sağlayın.

4-Kilo vermek için bir hedef belirleyin örneğin 20 kilo yada 30 kilo vermem gerekiyor diyerek hedefi belirleyin daha sonra o hedefe bir an ulaşmak istemek yerine kendinize ara  küçük hedefler koyun bunu yapmazsanız bu sefer ulaşacağınız büyük hedefe varmakta motivasyonunuz kaybolabilir.

5- Hiç bir zaman sağda solda genel olarak verilmiş diyet istelerini uygulamayın diyetisyenin size özel verdiği diyet listesini uygulayın.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.