Header Ads

Eve perde seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Perde seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Perde seçimi bu kadar önemli mi neden çok dikkat edilmeli. Evde geçirilen zamanda en çok diğer mobilyalar dışında perdede çok önemli yer tutmakta perde çeşitlerinden tutunda aparatlara kadar önem vermemiz gerekiyor.

Öncelikle mekanik perdemi yoksa tül perdemi alacağız ona karar vermemiz gerekiyor. Bu iki çeşit perde birbirinden Hem kullanım hemde göz zevki açısından oldukça farklı olduğu için evinizin dekorasyonuna göre karar vermemiz gerekmektedir.


Tül perdeye karar verdiyseniz bu biraz işimizi kolaylaştırır rengine ve ölçüsüne göre karar verip almakta zorlanmayız. Mekanik perdeye karar verdiyseniz bu biraz zaman alabilir. Mekanik perdelerin bir çok çeşidi bulunuyor ama evlerde en çok kullanılan çeşitlerinden bir tanesi stor perdelerdir. Stor perdelere istenildiğinde boncuk  süsleme gibi eklemeler yapabilirsiniz.

Salona perde alırken dikkat edilmesi gerekenler

Salon evin en çok kullanılan odası olduğundan alacağımız perdeler daha bir önem kazanır. Önce evin içi görünsünmü yoksa görünmesinde sakınca yokmu karar verin görünmesinde bir mahzur yok diyorsanız sade tüller idealdir odayı ferah ve geniş gösterir bunun için renk seçimide önemli hale gelmektedir.

Salon küçük ve alçak tavan ise düz renk seçimi yerindedir.

Pencere küçükse o zaman duvar rengine uydurun

Odanın renkleri mobilyanın renkleri ve desenleri perde seçerken gözönüne alınmalıdır.

Oturma odasına perde seçmenin yoluOturma odası evde salon yoksa en çok zaman geçirilen yer olur. Oturma odasına perde seçerken nelere dikkat etmeliyiz ne tür perde gider.
Perde seçerken ısı yalıtımınıda unutmayın ölçüyü aldığınızda ısı yalıtımınıda yapmış olursunuz.
Oturma odası sade döşendiyse perdeniz renkli olsun bronz altın ve gümüş tercihiniz olmalı

Sonuç olarak perde seçerken fonun ve perdenin uyumu olmalı. Ölçüsünü alırken tavan ve yer arası ölçümü yapılmalı ısı yalıtımınıda düşünerek ölçü alınmalı Isı kaynağımızı kapatmamalyız. Perde alırken çok kısa perdeler almamalısınız. Kısa perdelerin çaresi yok ancak uzun perdelerin çaresi bulunmaktadır. Perdenin eni dar olmamalı çünkü ucu ucuna gelecek perde çok hoş görünmez perdeler geniş olmalı 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.