Header Ads

Saç dökülmesini önleyen bitkisel kürler

Saç dökülmesi kadınlar için oldukça önemli bir sorundur. Saç dökülmesi mevsim değişikliklerinden yada stres aşırı kaygı gibi ruhsal durumlar sebebiyle saç dökülmesi Yaşanabilir. Saç dökülmesi uzun süre oluyorsa bu bir ciddi sorun var demektir.

Saç dökülmelerini önleyen kürler ile saçlarınız istediğiniz gür saçlara kavuşabilirsiniz. Her saç taradığımızda saçların dökülmesi normal karşılanmalıdır her bir bireyde ortalama yüzbin adet saç teli bulunmakta günde ortalama yüzelli ikiyüz saç dökülmektedir bu normal bir durumdur.Saç dökülmesinin nedenleri

Saçların dökülmesinin bazı nedenleri vardır bunlar genetik olabilmekte genetik nedenler daha çok erkeklerde görülmektedir yaş ilerledikce erkeklerdeki saç dökülmeler fazlalaşır ve kellik meydana gelebir. Kadınlarda bu tip olabilmekte ailesinde kellik olan kişilerin saç dökülmeleri daha çok olmaktadır. Diğer faktörler arasında beslenme yetersizliği, vitamin eksikliği, derilerdeki sorunlar ve hormonal sonuç ve ruhsal sorunlarda saç dökülmesine etki eden nedenlerdir.

Saç dökülmesini önleyen kürler

İbrahim saraçoğlunun önerdiği en etkili saç dökülmesini önleyen kür lavanta kürü: Kaynayan 3 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı lavantayı atarak yüksek sıcaklıkta demlensin sonra ılısın ılıdıktan sonra süzün. Önceden şampuanla yıkadığınız saçınıza lavanta suyu ile yıkayın 30 dakika bekleyin daha sonra kurutun.
Bu kürü haftada bir uygulayın saç dökülmesi durduktan sonra arada sırada koruma amaçlı uygulayabilirsiniz.

Diğer bir çözüm badem yağı badem yağı ile haftada bir iki defa kafanıza masaj yaparak saçlarınızı güçlendirin.

Dengeli beslenme de önemlidir süt yoğurt taze meyve sebze yemek saçlara iyi gelecektir. Bunların yanında balık tüketmekte önemlidir.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.