Header Ads

Stresi yenmenize yardımcı yiyecekler

Stresi yenmenize yardımcı yiyecekler. Stres bazen o kadar ileri olur ki sadece stresli olmayız bunun yanında  çeşitli hastalıklara yol açabilir.

Stres yalnızca ruh hastalığı olarak bakmamak gerekmekte. Stresin yol açtığı bir çok hastalık bulunmaktadır. Stresli olduğunuzda seçtiğiniz yiyeceklere dikkat etmekte fayda vardır. Örneğin cips, kola, şekerleme gibi yiyecekler kötü bir alışkanlık olabilmektedir.
İşte stresi yenmenize yardımcı 11 yiyecek ve içeçek:

1-Fındık bir avuç dolusu fındık atıştırmak kortizol seviyesini düşük tutar bir avuçtan fazla yemek diyet yapanlar için iyi olmayabilir kalorisi yüzünden.

2-Brokoli deneyin içimde bulunan folik asit stresi azaltır.

3- Tatlı yiyin şekerli yiyecekler kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

4-Tam tahıllı reçelli yada ballı kek yiyin karbonfidrat bakımından zengin olan bu yiyecekler gevşemenize yardımcı olur.

5- Somon balığı yiyin omega 3 beyin hücrelerinin daha iyi çalışmasını sağlar bu yüzden stresle baş etmenize yardımcı olur.

6-Birazcık bitter çikolota atıştırın. iyi gelecektir.7-Süt içmeyi deneyin süt içinde bulunan kalsiyum sayesinde kan basıncınızı düşük tutar.

8-Sıcak kakao için sıcak içeçekler vucut ısınızı yükseltir buda beyninizde rahatlamaya yol açar.

9- Siyah çay için siyah çay stresli bir işten sonra içildiğinde stres hormonu olan kortizolu düşürdüğü uzmanlar tarafından söylenmektedir.

10-Bir bardak soğuk su için ve yürüyüşe çıkın su kanın hareket etmesini sağlar temiz havada stresi yenen endorfin hormonunu harekete geçirerek zindelik verir.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.