Header Ads

Gözleri öne çıkaran makyaj teknikleri

Gözlerinizin daha büyük ve daha anlamlı olmasını sağlamak için makyaj uzmanı olmanız gerekmez. Birkaç küçük sırrı bilmeniz yeterli. Bu tekniklerle bakışlarınızla herkesi büyüleyeceksiniz.
Kaşları vurgula
Kaşlarınızla yüzünüzün genel simetrisini düzeltebilirsiniz. Kaşlar, yüzünüzün şeklini daraltabilir ve genişletebilir. Kaş farı ve kaş kalemleriyle kaşlarınıza şekil verin. Kaşlarınız seyrekse kaş maskaraları ile hacim kazandırabilirsiniz.
Alt göz içine beyaz kalem
Gözlerinizi sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız, göz içine beyaz göz kalemi uygulayın. Bu uygulama yapılırken fildişi veya inci tonları mükemmel sonuç verir.
Göz kalemi için işaretleme yapın
Kirpik diplerine uygulayacağınız eyeliner veya göz kalemi için noktalarla işaretleme yapın. Daha sonra dikkatli üzerinden geçin. Noktalar büyüdükçe çizgi de o kadar kalınlaşır.
Aydınlatıcı kullanın
Gözlerinizi aydınlatmak için, inci renkli göz farı kullanın. Kaş kemiğine, gözlerinizin iç köşesine ve göz kapağının tam ortasına uygulayın.
Göz farı uygulayın
Açık kahverengi bir göz farı paleti, herkes için mükemmel bir seçimdir. Açık rengi gözkapağına, koyu rengi dış köşeye uygulayın. Birbirine yedirirken açık farı kullanın
Kirpik çizgilerini belirginleştirin
Kirpik çizgisini koyulaştırmak gözlerinizin öne çıkmasını sağlar

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.