Header Ads

En iyi cilt bakım ipuçları

Uygun bir cilt bakımı ile cildiniz daha sağlıklı daha güzel olabilir. Cilt bakımını doğru yaparsanız cildiniz ile ilgili rahatsızlıklarıda engellemiş olur daha sağlıklı bir cilde kavuşmuş olursunuz.Bu derlenen cilt bakım tüyolarını uygulayarak cildinizin genç ve güzel kalmasını sağlayın.

Cilt bakım tüyoları

1-Kokulu olan cilt bakım ürünlerini seçmeyin neden diye sorarsanız bu tip ürünlerin cildinizin tahriş olmasını sağlar. Bu gibi ürünlerden uzak durun.

2- Bol su içmek cildiniz için yararlıdır. Bol su içerek cilt sağlığını iyileştirebilirsiniz.

3-Sigara ve alkol kullanmak cilt sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Sigara ve Alkolden uzak durun.

4-Yatmadan önce makyajınızı silin. Bu genelde çok göz ardı ediliyor yani yatmadan önce makyajınızı silmek insanlara zor gelebilir ancak bunu yapmakl cilt sağlığı için gereklidir.5-Makyajını çok yoğun yapanlar makyajını silmek için özel temizleyici kullanmalarında yarar vardır.

6-Uyku her insan  sağlığı için önemlidir. Makyaj yapan kadınlar uykularının düzenli olmaları cilt için önemlidir cildin yaşlanması önlenebilir.

7-  Güneşten gelen zararlı UV ışınları cildinize bulutların arasından kolayca ulaşabilir. Korunması için her gün yüzünüze bir Broad Spectrum SPF uygulamak önemlidir. Güneş koruyucu kullanılması, erken kırışıklıkların gelişmesini ve hatta cilt kanserini önlemeye yardımcı olabilir.

8-Sağlıklı beslenme cilt sağlığı için son derece önemlidir. Beslenme sağlıklı ve vaktinde olursa cilt sağliğida o derece sağlıklı olur.

9-

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.