Header Ads

Kış için saç bakım maskeleri

Soğuk havalar saçlarınızın dahada kurumalarına sebep olur bu yüzden kışın saçlarınıza daha çok dikkat etmelisiniz kış için saçlarınıza özel bakım maske tarifleri.....
HİNDİSTAN CEVİZİ MASKESİ

Malzemeler:
2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı Zeytinyağı, 1 yumurta
HAZIRLANIŞI:
Bir kasenin içerisine yumurtayı kırın. Daha sonra içine diğer malzemeleri ekleyin ve kıvam alana kadar iyice karıştırın. Diplerden başlayarak uçlara kadar maskeyi iyice yedirin. 20-25 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Ama, saçınızı yıkarken ıslatmadan elinize bol şampuan alın öyle köpürtün. Daha sonra, ılık su açarak saçınızı yıkayın. Böylece yağ saçınızdan kolayca çıkacaktır ve sıcak suyun yumurtayı pişirme ihtimali var. 

YOĞURT MASKESİ

Yapılacak en basit ve etkili maskelerden birisi ise bu yoğurt maskesi. Tek malzemesi saçınıza yetecek kadar yoğurt.
HAZIRLANIŞI:
Öncelikle saçlarınızı hafif nemlendirin. Daha sonra geniş dişli bir tarağı elinizi alın. Saçınıza yoğurdu dökün ve yavaş yavaş yedire yedire tarayın. Son olarak eğer varsa bir saç bonesi takın yoksa streç film de kullanabilirsiniz.

ELMA SİRKELİ MASKE

Soğuk havaların bir diğer kötü etkisi ise saçları matlaştırması. İşte sirke burada inanılmaz etkili olacak.
MALZEMELER:
Biraz su, eşit oranda sirke
Hazırlanışı:
Burada bir miktar yok. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra sirke ve su karışımını saçınıza dökün ve saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Birkaç dakika bekleyip saçınızı durulayabilirsiniz. Eğer koku olmasından korkuyorsanız, bir kat daha şampuan geçebilirsiniz. 


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.