Header Ads

Mükemmel saçlar 9 ipucu

Güzel  bakımlı ve mükemmel bir saç istiyorsanız saçlarınıza bakım yapmalısınız bunun için sizlere mükemmel bir saç bakımı nasıl yapılır 9 ipucu.

Bakımlı saçlara kavuşmak için saçlarınıza özen göstermelisiniz. Saçlara bakım en başta doğru yıkama ile başlar yıkama deyip geçmeyin hele uzun saçların yıkanması bile başlı başına bir özen ister.


Bakımlı saçlar için 9 ipucu

1-Şampuanınızı elinize aldığınızda saçlarınıza şampuanı fazla dökmeyin  ceviz büyüklüğü bir şampuan yeterli.

2- Saçlarınızı iyice fırçalayın çünkü saçlarınızda kalanların tamamen temizlenmesi gerekiyor. Saçlarınızı ılık suyla yıkayın su kesinlikle aşırı sıcak olması.


3-Saç şampuanınızı özel olarak seçin saçınıza göre şampuan kullanın.

4-Şampuan kalıntılarının kalmaması için saçlarınızı iyice durulayın durulamayı tam yapmanız gerekiyor çünkü saçlardaki şampuan kalıntısı kalabilir.

5-Yeni yıkanan saçlar oldukca hassas olurlar kırılgandırlar bu yüzden hafifce ılık bir havluyla bastırarak kurulatın.

6-Islanan saçlarınızı fırçalamayın çünkü saç diplerinden yıkandığından dolayı kabarabilir. buda fırcaladığınızda canınız acıyabilir.

7-Doğal parlaklık yakalamak için yarım litre suya yarım bardak sirke ile uygulama yapın Doğal bir parlaklık yakalyacaksınız.

8-Mükemmel saçlar için kafanıza hafif hafif ovma ile saçlarınıız dinlendirin.

9-Saçlarınızı mümkün lduğunca saç kurutma makinesi ile çok kısa bir zamanda kurutun ama kuru bir havlu ile saçınız bir kalsın.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.