Header Ads

Yeşil çay ile nasıl zayıflarım

Diyet yapıyorsunuz ancak sürekli asitli içeçekler içiyorsanız yada siyah çay bütün bunlar zayıflamanızı yavaşlatabilir. Bu durum sizde ümitsizliğe sebep olabilir İşte size rahatlıkla tüketebileceğiniz ve nasıl zayıflarım sorunuza cevap olabilecek yeşil çay ile nasıl zayıflarım işte cevabı.


Yeşil çay kilo vermenize yardımcı olabilir. Yeşil çay ile nasıl zayıflarım: Çeşitli çalışmalar, yeşil çaydaki flavonoidlerin ve kafeinin metabolik hızı yükseltmeye, yağ oksidasyonunu arttırmaya ve hatta insülin aktivitesini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir. Bir çalışma, yeşil çay ve kafein tüketenlerin, 12 haftalık bir periyot boyunca ortalama 2.9 kilo verdiklerini ve düzenli diyetlerine uyduklarını gösterdi. Başka bir çalışma, kalori çıktısındaki artışın 24 saatlik bir süre boyunca yaklaşık 100 kaloriye eşit olduğunu öne sürdü. 

Kilo vermenize yardımcı olmak için  yeşil çayı çok içmenize gerek yok.Kilo kaybı yararları, farklı dinamiğe bağlı olarak değişmekle birlikte, günde 2.5 bardak yeşil çay yeterlidir. 

Bazı yeşil çay çeşitleri kilo vermek için diğerlerinden daha iyidir. 
Tamamen yeşil olan, en zengin yeşil çay besin ve antioksidan kaynağı olandır 

 yeşil çay demlemek için yanlış bir yol.
Yeşil çayı demlerken, kaynamış su iyidir (çayın sağlıklı kimyasalları) için kötü olduğundan, biraz daha özen gösterin. Suyunuzu kaynatın, ancak on dakika kadar dinlendirin. Ardından, suyu çayın üzerine dökün ve servisten önce yaklaşık bir dakika demleyin. Tabii ki, demleme zamanı zevkinize bağlı olarak daha kısa veya daha uzun yapılabilir. 

Yeşil çayın faydaları:Antioksidanlar, anti-kanser ve beyin sağlıklı bileşikler dahil olmak üzere birçok besin içerir. Kesin olan bir şey var: Yeşil çayla kilo atıp atmamanıza bakmaksızın, yine de için. Bu sağlıklı bir yaşam için faydalıdır. Bütün çaylar birçok sağlıklı besin içerir. Bu yüzden kilo vermek için olmasa bile sağlıklı bir yaşam için yeşil çay içmek sağlığımıza faydalıdır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.